HABER: BERFİN MUTLU

Bolu Gazel Folklor Spor Kulübü (BOGAF) ve BAİBÜ Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu (TÜHOM),  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi Bordo Salonda muhteşem bir gösteri sergiledi. 200 kişiden oluşan folklor ekibiyle Türkiye’nin farklı yörelerine ait oyunların sergilendiği gece konuklar doyumsuz anlar yaşadı.

Bolu Anadolu’nun Renkleri halk Oyunları Gösterileri coşkuyla sahnelendi

 Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi Bordo Salonda 10 Haziran 11 Haziran da sunulan gösteriye Bolulular büyük ilgi gösterdi. Çevre illerden de gösteriyi izlemeye gelen seyircilerin olduğu salonda büyük coşku yaşandı.

Bolu'da yola savrulan büyükbaş hayvanlar ulaşımı felç etti Bolu'da yola savrulan büyükbaş hayvanlar ulaşımı felç etti

Ümit Alagöz”ün akıcı sunumuyla başlayan gecede Roman gösterisi, canlı müzik eşliğinde Horon gösterileri Seymen, Zeybek, Antalya, Mardin, çiftetelli, Kahramanmaraş, Artvin ve Bolu yöreleri ekiplerinin gösterileri büyük alkış aldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler yaptığı konuşmada yapılan bu gösteriye olan ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek ekip oyuncularına ve eğitmenlerine çok teşekkür etti.

BAİBÜ Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu'nun (TÜHOM) kuruluşunun 25. yılı olması nedeniyle de gösteri sonunda tüm öğrenciler adına Topluluk öğrenci başkanı Enes Eyüpoğlu tarafından Topluluğun Akademik Danışmanı Sıdıka Kilitci'ye günün anısına Köroğlu Heykeli hediye edildi. Sıdıka Kilitci yaptığı konuşmada kendisine bu yolda eşlik eden değerli eğitmenleri Yılmaz Kara, Gökçe Boz, Enes Metin, Ercan Gündüz, Can Onur Türkcan, Enes Eyüpoğlu’na ayrıca teşekkür ettiğini belirtti.

Muhabir: Berfin MUTLU