Olayın detayları;

İ.A., Mudurnu ilçesine bağlı Avdullar köyü'nde, 56 yaşındaki annesi F.A.'yı 8 yerinden bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs etti. Genç adam, olayın ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Savunma ve İtiraflar;

İ.A. mahkemede verdiği ifadede olay günü uyuşturucu madde kullandığını ve bu maddenin etkisi altında annesini bıçakladığını itiraf etti. 

Ancak, daha da ürkütücü olanı, "Allah istedi, Allah rızası için yaptım. O benim annem değil, bir şeytan. Onu defalarca bıçakladım. Dışarıya kaçtığında peşinden gideceğim. Acıma duygum ve pişmanlığım yok, zevkle yaptım" dedi.

Annenin anlatımı;

Mahkemede duygusal anlar yaşandı. F.A., oğlunun kendisine saldırdığı anları anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Oğlunun, kendi ' Mehdi' olduğunu söyleyerek saldırdığını ve ona şeytan diyerek bıçaklamaya başladığını anlattı.

Mahkeme kararı ve beklentiler;

İ.A., mahkemedeki savunmasında olay gününü hatırlamadığını söyleyerek aşırı uyuşturucu kullanımını öne sürdü. Mahkeme heyeti, Adli Tıp kurumundan gelecek olan raporu beklemeye karar verdi ve duruşmayı Ocak 2024 tarihine erteledi.

Eskişehir'de çöplükte ölü bulunan bebeğin cenazesi defnedildi Eskişehir'de çöplükte ölü bulunan bebeğin cenazesi defnedildi

Editör: Berfin MUTLU