Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile Çanakkale'nin iç, Balıkesir'in kuzey kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunuyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden sonra Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 1

İstanbul: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren

yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu 8

İzmir: Az bulutlu 12

Adana: Az bulutlu 14

Antalya: Az bulutlu 15

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve

karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 8

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık

yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 7

Erzurum: Parçalı bulutlu -8

Diyarbakır: Az bulutlu 7

 

İŞTE BOLU’DAKİ 10 GÜNLÜK HAVA DURUMU;

BOLU

BOLU’DA KAR DEVAM EDECEK

 

 

Meteoroloji'den flaş uyarı! Saat verdi, yağışlar geri geliyor Meteoroloji'den flaş uyarı! Saat verdi, yağışlar geri geliyor