İş kazası, iş yerinde veya işin yürütülmesi nedeniyle meydana gelen, ölüme veya yaralanmaya sebebiyet veren; vücut bütünlüğünü ruhen ya da bedenen engelli hâle getiren olaydır.

İş kazası, işçinin işverene ait işyerinde veya işyeri dışında işin yürütülmesi için yapılan çalışmalar sırasında yaralanmasına, ölümüne veya ruhsal açıdan zarara uğramasına neden olan olaylara verilen genel bir addır.

Hasankeyf'teki kazılarda şifa tası ve iki okçu yüzüğü bulundu Hasankeyf'teki kazılarda şifa tası ve iki okçu yüzüğü bulundu

İş kazaları, çalışanların sağlığı ve güvenliğini tehdit eden önemli bir sorundur. Her yıl dünyada milyonlarca insan iş kazası nedeniyle yaralanmakta veya hayatını kaybetmektedir.

Bolu’da iş güvenliği alarmı: Ekim ayında kaç işçi vefat etti?

Türkiye çapında ve Bolu’da iş kazalarının verileri açıklandı. Resmi raporlara göre, Ekim ayında Türkiye genelinde 150 işçi vefat ederken, Bolu’da bu sayı üç olarak kayıtlara geçti.

Ekim ayında Türkiye genelinde ve yurt dışında meydana gelen iş kaynaklı vefatlarda, Bolu’nun da acı tabloda yer aldığı görülüyor. Son on ayda toplamda bin 634 işçinin iş kazalarında hayatını kaybettiği açıklanıyor.

GEREDEMEDYATAKİP