Bolu Çıkınlar Mahallesinde oturan B.Ö. isimli vatandaş, verilen ev hapsi cezasını çekerken, bu gün sabah bu kuralı ihlal ederek, İzzet Baysal Caddesi üzerindeki Denizbank şubesine gitti. Şubeden hesabında bulunan parasını çeken vatandaş evine döndü. Polis, ev hapsi kuralını ihlal eden B.Ö. hakkında tutanak tuttu.

İzleme ve takip merkezinin radarına girdi

İşlediği bir suçtan dolayı kendisine ev hapsi verilen ayak bileğine elektronik kelepçe takılan B.Ö., izleme ve takip merkezine takıldı. Ev hapis cezasını ihlal edip öğle saatlerine doğru İzzet Baysal Caddesi üzerindeki Denizbank Şubesine gelen B.Ö., bankadan para çektikten sonra evine döndü. Polis ekipleri banka şubesine geldiğinde B.Ö.’nün bankada olmadığını tespit etti.Evden ayrılan ve banka şubesine giden vatandaşı takip eden ‘İzleme ve takip merkezi’ Denizbank Şubesine polis ekibi sevk etti. Polis ekibi banka kapısında emniyet alarak şube içerisinde zanlıyı aradı ama bulamadı. ‘İzleme ve takip merkezi’ zanlının enine döndüğü bilgisini paylaşınca polis ekibi zanlının Çıkınlar Mahallesindeki evine gitti ve şahsı evinde buldu.

Bolu’da, silah operasyonu Bolu’da, silah operasyonu

Hakkında tutanak tutuldu

İkametinde tespit edilen B.Ö., bankaya gittiğini ve para çektiğini, bildirmesi üzerine polis ekipleri, bu olay hakkında tutunarak tutarak, durumu haber merkezine bildirdi. B.Ö. hakkında yasal işlem başlatıldı.

Bolugundem