HABER: Havva Akça

Olay, Nisan 2024 tarihinde Bolu Merkez'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sanık Y.Y. gece vakti İnci Düğün Salonu'nun önünde annesi N.Y.'yı ''ben hakkımı alacağım, ya siz öleceksiniz ya da ben öleceğim'' diye tehdit ederek para istedi. N.Y.'nin ''Para pul vermem'' demesinin üzerine Y.Y., tekrar tehditler savurarak annesinin koluna yumruk atarak darp etti. Daha sonra annesi N.Y.'nin şikayeti üzerine gözaltına alınan Y.Y. mahkemeye sevk edildi.

En düşük işsizlik Sinop'ta En düşük işsizlik Sinop'ta

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “gece vakti yağmaya teşebbüs” suçlamasıyla tutuklu yargılanan Y.Y. hakim karşısına çıktı.

Anne N.Y.’nin şikayetinden vazgeçmesi üzerine katılmadığı mahkemede savunma yapan oğlu Y.Y., ''Olay günü akşam 21.00'da annemle aramdaki para sorununu çözmek için eniştemi aradım ve annemin İnci Düğün Salonu'nda olduğunu öğrendim. Salonun önüne gelince tekrar eniştemi aradım ve annemle birlikte düğün salonunun önüne çıktılar. Annem beni görünce tepki gösterdi. ''Para pul yok, zamanında yediniz içtiniz ben para falan vermem'' dedi. Sonra herkes düğün salonuna geri gitti. Kimseye vurmaya çalışmadım, tehdit etmedim. Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum'' ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, doktor raporları ve tanık beyanlarını göz önünde bulundurarak, Y.Y.'nin üzerine atılı suçu işlediğine kanaat getirerek 5 yıl hapis cezası verdiği sanığın tutukluluk halinin de devamına karar verdi.

Muhabir: Havva Akça