Haber:Fuat BAYRAMOĞLU

Açılış konuşmasında Okul Müdürü İbrahim Erivan, katılımcı misafirlere ve öğrenciler şunları söyledi: “Bolu Sosyal Bilimler Lisesi sadece akademik başarıya odaklanmış değil, sosyal vé kültürel faaliyetlere çok önem veriyoruz. Sergimize geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim” dedi. 16 Mayıs 2024 günü büyük bir törenle açılan serginin açılışını, saat 11.30’da, Bolu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sabri Gündüz ve 20’yi aşkın Bolu’daki Okul müdürleri törenle gerçekleştirdi.

SOKAK ORTASINDA ÖLDÜRÜLEN KADINI DİNİ NİKAHLI EŞİNİN VURDUĞU ORTAYA ÇIKTI SOKAK ORTASINDA ÖLDÜRÜLEN KADINI DİNİ NİKAHLI EŞİNİN VURDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Önemli bir toplantısını tamamlayan, İl Milli Eğitim Müdürü Dr Cemil Sarıcı’ da akabinde sergi açılışına katılarak, sergiye emek veren bütün öğrencilerle tek tek ilgilenerek, ortaya çıkan eserler üzerinde görüş alış verişinde bulundu. Bu sergide 110 tuval üzerine akrilik , 8 tuval üzerine yağlı boya , kraft kağıt ve siyah karton üzerine toz pastel, çini mürekkebi ve sulu boya ile yapılmış minyatür çalışmalarının yer aldığı sergi zengin bir kültürlenme ortaya koydu.

Serginin açılışında Sosyal Bilimler Lisesi müzik öğretmeni Müge Yetiş ve öğrencileri, 1970-1990 yılları arasında ebedileşen klasik türk müziği eserlerini kız öğrencilerden oluşturdukları orkestra çalarken, Yeşilçam filmlerinin unutulmaz meşhur şarkılarını çalarlarken, nostalji rüzgarları estirdiler. Bu zengin sergiyi, 16-19 Mayıs tarihleri arasında, Bolu 14 AVM’de Adidas firması karşısındaki alanda ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Berfin MUTLU