Emniyet güçleri, “Eylül14” adını verdikleri operasyon için Bolu İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi, Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi, Güvenlik Şubesi ve Bahçelievler Polis Merkezi ekiplerini seferber etti. Bu birimler, Bolu’da güvenliği ve düzeni sağlamak amacıyla özellikle trafik kurallarına uyum konusunda sıkı denetimler gerçekleştirdi.

TRAFİK DENETİMLERİ YAPILDI

BOLU TEKNOKENT EN MODERN ÖRNEKLERLE BÜYÜYECEK BOLU TEKNOKENT EN MODERN ÖRNEKLERLE BÜYÜYECEK

Bolu’da “Eylül14” uygulamasının gerçekleştirildiği gün boyunca, Atatürk Anıtı, Park Cafe önü ve eski YSE kavşağı gibi belirli bölgelerde yoğun trafik denetimleri yapıldı. Sürücülerin trafik kurallarına uymaları ve araçlarının güvenliğini sağlamaları için gerekli önlemleri almaları konusunda hassasiyet gösterildi. Denetimler sırasında, abart egzoz kullanımı, ehliyetsiz sürüş, kask takmama, emniyet kemeri kullanmama, dönel kavşakta yol vermeme gibi trafik kural ihlalleri tespit edilen sürücülere adli para cezaları uygulandı. Aynı zamanda asayiş ekipleri, araç içindeki yolcuların ve sürücülerin kimliklerini kontrol ederek Genel Bilgi Taraması (GBT) uygulamaları gerçekleştirdi.

UYGULAMANIN AMACI, TRAFİK GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK

“Eylül14” uygulamasıyla halkın trafik kurallarına uyması ve trafik güvenliğinin sağlanması amaçlandı. Bu tür özel denetimler, sürücülerin trafik kurallarına uyumunu artırarak trafik kazalarının önüne geçmeyi hedefliyor. Ayrıca, bu denetimler sayesinde halkın trafik güvenliği konusundaki bilinci de artırılmış oluyor. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü, “Eylül14” operasyonu ile halkın güvenliği ve kamu düzeni için büyük bir çaba harcadı. Trafikteki kurallara uyulmasını sağlama ve vatandaşların güvenliğini en üst düzeyde tutma amacıyla gerçekleştirilen bu tür operasyonların, trafik kazalarının azaltılması ve kamu düzeninin korunması açısından büyük önem taşıdığı gözlemleniyor.