Yaşanan olay sonrası Arzu Aydın’ın sosyal medyadan yaptığı açıklamalara değinen Özcan, “İlin kadın Milletvekili bana alçak, şerefsiz, namussuz gibi hakaretlerde bulundu. Bu bir insana yakışmadığı gibi, bir kadına da hiç yakışmıyor” şeklinde konuştu.

AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar’ın Meclis Toplantında su fırlatmasıyla yaşanan gerginliğin yansımaları tüm ülke de gündem olmaya devam ediyor. Yaşanan bu olay için “Türkiye’ye rezil olduk” diyen Tanju Özcan, “TBMM’de ve Bolu Belediye Meclisi’nde gerilim her zaman olmuştur ama ilk defa bir kadının fiili olarak böyle bir saldırısına şahitlik ettik. Sadece benim Twitter hesabımdan 5 milyon kişi izledi” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’DE BİR İLK OLDU”

Özcan, “Deprem bölgesine sağlıklı ve yasal olarak yardım gönderebilmek ve şehrimize gelenlere yardım edebilmek için olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdik. Dünya Bankası kredi açıkladı ve bunu sadece yerel yönetimlere kullandıracağını söyledi. Bununla ilgili Meclis’ten yetki almamız gerekiyordu. Bu konular tartışılırken çok hoş olmayan bir şey yaşadık. Türkiye’de ilk oldu, Türkiye’ye rezil olduk. O açıdan üzülüyorum” ifadelerini kullandı.

“ALÇAK, NAMUSSUZ, ŞEREFSİZ…”

Saldırıyı ve hakaretleri yapan kişinin bir bayan olmasının kendisini ayrıca üzdüğünü belirten Tanju Özcan, “Yaşananları herkes gördü. Tutanaklar ortada. Olay gerçekleşir gerçekleşmez İlin Kadın Milletvekilinin bana söylediği;‘alçak, şerefsiz, namussuz’ gibi ifadeleri kabul etmek mümkün değil. Bir insana yakışmadığı gibi kadına yakışmıyor. O yüzden kendilerini kınıyorum” dedi.

“YERİ GELİNCE BİZ ANNEYİZ DİYORLAR. BU SÖZLER BİR ANNEYE YAKIŞIYOR MU?”

Meteoroloji'den flaş uyarı! Saat verdi, yağışlar geri geliyor Meteoroloji'den flaş uyarı! Saat verdi, yağışlar geri geliyor

Hacer Çınar’ın yaptıklarının kabul edilebilir olmadığını vurgulayan Tanju Özcan, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurunda bulunacağını belirtti.

Özcan sözlerine şöyle devam etti; “İnşallah Yargı hızlı bir şekilde örnek olması açısından hızlı bir karar verir. Cumhuriyet tarihinde böyle bir şey görülmüş değil. Onlara yargı önünde hesap sormak boynumun borcu. Atılan maddeleri ve yapılan hakaretleri şahsıma algılamıyorum. Ben seçilmiş Bolu Belediye Başkanı’yım. Bolu halkının iradesine yapılmıştır. O yüzden herkes diline ve üslubuna dikkat etsin. Özellikle kadınlar. Ayıp! Yeri gelince biz anneyiz demeyi biliyorlar. Bu sözler bir anneye yakışıyor mu?”

“ÖZÜR VE İSTİFAYA DAVET EDECEĞİM”

Çarşamba günü Belediye Meclis Toplantısı’nın yapılacağını hatırlatan Özcan, “Hacer Çınar’ı önce özür dilemeye sonra da istifa etmeye davet edeceğim. Çünkü bu insanlar bulundukları göreve layık değiller. Bunun cezai boyutu da küçük cezalarla atlatılabilecek gibi değil” dedi.