HABER: HAVVA AKÇA – BENGİSU EYÜBOĞLU

Olay Bolu’nun Kültür Mahallesi’ne bağlı PTT şubesinde gerçekleşti. İddiaya göre, sanık F.E. olay günü sabahı sanık K.E. ile buluştu ve onun verdiği motorla kargo paketi almak için Kültür Mahallesi PTT şubesine gitti. İçinde uyuşturucu madde bulunan kargoyu başka bir isim adına gönderilmesine rağmen hiçbir sorun çıkmadan teslim alan F.E., paketi alır almaz polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde uyuşturucu madde ticareti yapma ve sağlama suçundan 3’ü tutuklu 5 sanığın duruşması görüldü.

‘’Paketin içinde uyuşturucu olduğunu bilmiyordum’’

Mahkeme heyeti tarafından savunması alınan F.E., ‘’Sabah Kaan buluşmamız lazım diye beni aradı. Beraber sanayiye gittik. Bana bir motor verdi ve kendisinin işi olduğunu söyleyerek kargosunu almamı istedi. Motorla Kültür Mahallesi PTT şubesine giderek kargo paketini hiçbir sorun yaşamadan aldım. Kargo paketini aldığım sırada polis geldi. Emniyete gidince paketin içinde uyuşturucu madde olduğunu öğrendim. Daha önce Kaan’dan birçok kez uyuşturucu madde aldım ve parasını ödedim. Üzerime atılan suçları kabul etmiyorum’’ ifadelerini kullandı.

‘’2 ay önce çocuğumu kaybettim, ellerimle toprağa bile veremedim’’

Duruşmada savunmasını yapan Kaan E., ‘’Diğer sanıklar başka bir olay içindelerdi, beni de içlerine çektiler. Her şeyi onlar yaptı, kendi pişmanlıklarından dolayı yakacak adam arıyorlar. Benden uyuşturucu madde aldıkları yalan. Evet yıllardır uyuşturucu kullanıyorum ama kimseye satmadım. Ticareti diğerleri yapıyor ve beni yakıyorlar. Suçsuz yere tutukluyum. 2 ay önce çocuğumu kaybettim ve ellerimle toprağa bile veremedim. Esnaflık yapıyorum, o maddeden gelecek paraya ihtiyacım yok. Bana iftira atıyorlar. Ben hiçbir şey yapmadım’’ dedi.

Mahkeme heyeti savunmaları dinledikten sonra tutuklu olan sanıkların tutukluluklarının devamına, diğer sanıklara ise yurt dışına çıkma yasağı uygulanmasına karar vererek mahkemeyi 24 Nisan tarihine erteledi.

Antifriz için önemli uyarı Antifriz için önemli uyarı

Mahkeme sonunda, 20 günlük bebeğini hiç görmeyen ve kısa süre de olsa kucağına almak isteyen sanık Ali İhsan Y.’nin isteği Jandarma ekipleri tarafından reddedildi.

Editör: Havva AKÇA