HABER: Havva Akça

Olay, 2023 yılı Aralık ayında Bolu İzzet Baysal Küçük Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. İddiaya göre aralarında alacak-verecek meselesi yüzünden husumet bulunan Kenan Ü. ile Erhan Ü., Ersan Ü. ve babaları Ekrem Ü. arasında tartışma yaşandı. Kavgaya dönüşen tartışmada Kenan Ü. yanında bulunan pompalı tüfekle baba ve oğullarına ateş etti. Kurşunların isabet ettiği 3 kişi kanlar içinde yerde kaldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Vurduğu kişilerin eniştesi olduğu öğrenilen Kenan Ü. olayın ardından kaçtı.

Bolu 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu olarak yargılanan sanık Kenan Ünen ve oğlu Taner Ünen’in duruşması görüldü. Duruşmada savunması alınan sanık Kenan Ünen çok pişman olduğunu belirterek, ‘’Kayınbiraderim Ekrem Ü. İle miras olaylarından dolayı aramızda 3 yıldır bir husumet vardı. Daha önce de beni silahla tehdit ettiler. Olay günü oğlumla beraber emlakçıya gidip aramızdaki bu miras olayını çözmesini istedik. Emlakçı Murat, Ekrem Üreten’i aradı. Telefon hoparlördeydi. Ekrem’in “Ben bunları vuracağım” diye tehdit ettiğini duydum. Sonra oğlu Erhan emlakçıya geldi ve sözlü bir tartışma yaşadık. Tartışma büyümesin diye oğlum beni uzaklaştırdı. Dükkandan çıkıp sanayiye geçtik. Ekrem’den alacağımız vardı, onun karşılığında yıkamacıdaki aracını aldık. Arabayı borcumuzun karşılığı olarak alabiliriz diye düşündük. Oradan ayrılıp lokantanın önüne gittik. Sonra oğluma yaptığının yanlış olduğunu ve aracı geri götürmesini söyledim. Oğlumu aracı teslim etmesi için yıkamacının önüne bıraktım. Ekrem ve çocukları da oradaydı. Oğlum bana sen gelme deyip konuşmak için yanlarına gitti. Bir süre sonra bağrışma sesi geldi. Tüfeği aldım havaya bir el ateş ettim. Ekrem elini beline atıp üzerime geldi. Silahı olduğunu bildiğim için rastgele ateş ettim. Erhan da geldi boğuşmaya başladık. Erhan’ı hedef göstererek ateş etmedim. Öldürmek gibi niyetim yoktu. Öldürme niyetim olsaydı oğlumu konuşması için yanlarına göndermezdim. Çok pişmanım’’ ifadelerini kullandı.

‘’Beni 3 yerimden vurdu, 26 yaşındaki oğlumu öldürdü’’

Hayvan otlatırken yıldırım isabet etti Hayvan otlatırken yıldırım isabet etti

Duruşmada savunması mağdur Ekrem Üreten, kaç kere ‘’yapmayın’’ diye tartışmanın büyümesine engel olmaya çalıştığını belirterek ağlayarak şu ifadeleri kullandı, ‘’Olay günü emlakçıda yoktum. Emlakçı beni arayıp çağırdı ben de hemen geleceğimi söyledim. Gittiğimde Kenan ve Taner yoktu, rahmetli oğlum Erhan vardı. Taner beni arayıp arabamı aldığını ve gelip almamı söyledi. Oğlum Erhan ve Ersan ile beraber yıkamacıya gittik. Taner bağırarak yanımıza geldi ve tehditler savurdu. Küfür etti ama ben uzatmamak için sustum. “Sizi bitireceğim” diye tehdit etti. Biz tartışırken Kenan arabadan indi ve direkt tüfekle ilk bana ateş etti. 3 yerimden vurdu. 26 yaşında oğlumu öldürdü, ben günlerce yoğun bakımda yattım. Kaç kere “yapmayın” diye bağırdım ama ilk bana ateş etti. Yaralı halde oğullarım aklıma geldi ve onların yanına gitmek istedim. Giderken Kenan beni arkamdan vurdu. 4 buçuk aydır oturamıyorum bile. Rahmetli oğlum Erhan öldükten sonra torunum doğdu. Oğlum öldü ama Allah torunumu ve gelinimi bana bağışladı.’’

Mahkeme heyeti, Ersan Üreten için rapor alınması için süre verilmesine, Kenan Üren ve oğlu Taner Üren’in tutukluluk hallerinin devamına, mahkemenin 3 Temmuz tarihine ertelenmesine karar verdi.