HABER: FARUK ÇİDEM

Kahramanmaraş’ta 7,4 şiddetinde meydana gelen deprem 10 ilde daha etkili oldu. İlk belirlemelere göre yüzlerce vatandaşın hayatını kaybettiği deprem bölgesinde enkaz altına kalan vatandaşları kurtarmak için seferberlik ilan edildi. Türkiye’nin farklı illerinden ve yurtdışından binlerce arama kurtarma ekibi bölgeye sevk edildi.

İZZET BAYSAL ANADOLU LİSESİNİN PROGRAMI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI İZZET BAYSAL ANADOLU LİSESİNİN PROGRAMI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden oluşturulan bir ekip de sabah saatlerinde deprem bölgesindeki çalışmalara destek vermek için yola çıktı. Bolu İtfaiye Müdürü Hüseyin Kazlı, “Adana bizim sorumluluk bölgemiz. Ondan dolayı tam donanımlı 1 ekip oluşturduk. Kurtarma aracını ekip olarak gönderiyoruz. Eğer talep olursa ikinci bir ekip daha göndereceğiz. Bunun yanında uydu cihazı verdik” dedi.

Tanju Özcan, “Tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Büyük bir felaket yaşandı. 10 il de etkili oldu. Şuana kadar ölü ve yaralı sayısını bilmiyoruz. Ama siz hızlı bir şekilde irtibata geçmişsiniz. Ben de o bölgedeki belediye başkanları ile görüştüm yardımcı olmamız gereken bir konu olursa bütün birimlerimiz aracılığıyla yardımcı olacağız” diye konuştu.