HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde 21-24 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Bolu Fuarı gerçekleştirilecek. Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan fuarla ilgili olan TSO Başkanı Abullah Alemdar açıklamalarda bulundu.

HERKESİ DAVET ETTİ

Alemdar, fuarın şenlik havasında geçeceğini ifade ederek, “Bolu Fuarı’mızı 21-24 Eylül 2023 tarihleri arasında Expolife fuarcılık firması ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. Yılında, 100 yıl Bolu Fuarı adıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık ile Yapı, Mobilya ve Ev Tekstil fuarlarımızı 50’nin üzerinde firmamızın stant açacağı Kalıcı Konutlar fuar alanında Bolu halkımıza ve ziyaretçilere kapılarını açacaktır. Bu yıl son yılların en çok katılımına sahne olacağını beklediğimiz ve şenlik havasında olmasını temenni ettiğimiz 100. Yıl Bolu Fuarı’mıza tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz” dedi.

 “DAHA BÜYÜK FUARLAR İÇİN FİZİKİ YERİMİZ YOK”

SAMANLIK ALEVLERE TESLİM OLDU SAMANLIK ALEVLERE TESLİM OLDU

Alemdar, kentte daha büyük fuarların yapılabileceğini ancak fiziki alana sahip olmadıklarını belirterek, “Bolu iş dünyası olarak fuarlar bizim önemle üzerinde durduğumuz bir konudur. Çünkü ilimizin ve ülkemizin ticaretinin gelişmesi noktasında fuarlar çok önemli bir konuma sahiptir. Firmalarımızın ürettiğini tanıtıp - satabilme noktasında fuarlar en iyi organizasyonlardır. Çünkü fuarlarda ürünler doğrudan müşteriyle buluşmaktadır. Bu anlamda Ankara ve İstanbul gibi iki metropol kentin arasında son derece önemli bir konumda yer alan Bolu, fuarcılık konusunda ülkemizin bir cazibe merkezi konumunda olabilecek bir ilimizdir. Sektörel nitelikli ulusal ve uluslararası sayısız fuar organizasyonunu ilimizde yapabiliriz. Ancak bu tarz fuarlar için uygun bir fiziki mekanımız yok.

Bildiğiniz gibi, yer olarak Belediye Başkanlığımızın tahsis ettiği Kalıcı Konutlar Pazar yerini fuar alanı olarak kullanıyoruz. Fuarlarımızı daha da büyütüp bölgeye yayabilmek adına modern bir fuar kompleksine ilimizde ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda Bolu Valimize ve Belediye Başkanımıza da bu talebimizi ilettik. İnşallah en kısa sürede bu konunun çözülmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.