ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Son Dakika! Savaş Sesleri Sonrası Bitcoin Yeniden Çakıldı! Piyasada Neler Oluyor? Son Dakika! Savaş Sesleri Sonrası Bitcoin Yeniden Çakıldı! Piyasada Neler Oluyor?

Edinilen bilgiye göre, İhsaniye mahallesinde her pazartesi günü kurulan Pazar alanında alışveriş yapan yaşlı çift, para dolu çantalarını Mesut Kalafat’ın tezgahının üzerinde unuttu. Tezgahta çanta unutulduğunu farkeden Kalafat, Zabıta görevlileri eşliğinde çantanın sahibini bulabilmek için içini açtı. Herhangi bir kimlik yada telefon numarasına ulaşamayan Kalafat, Türk Lirası, döviz ve altın dolu çantadaki banka hesap cüzdanından isme ulaşarak bankayı aradı. Durumu banka görevlilerine ileten pazarcı esnafı, yaşlı çiftin telefon numarasına ulaştı.

 BİR ÖMRÜN BİRİKİMİNİ TESLİM ETTİ

Yaşlı çifti arayan Mesut Kalafat, çantalarını kendisine ait tezgahta unuttuklarını söyleyerek teslim etmek için çifti işyerine çağırdı. Bir ömür boyunca ev almak için biriktirdikleri paralarının bulunduğunu gören yaşlı çift duygu dolu anlar yaşadı. Mesut Kalafat, çantadaki para ve altınlarını saymasını istediği yaşlı kadın, “Size güveniyorum. Allah sizden razı olsun” diyerek çantasını teslim aldı.

“BİZİM BOĞAZIMIZDAN HARAM GEÇMEZ”

Yaşlı çiftin bir ömür boyunca ev alabilmek için biriktirdiği parayı teslim eden Mesut Kalafat, “Yoğun bir gün olduğu için çok sayıda vatandaş tezgahtan alışveriş yapıyor. Tezgahın üzerinde bir çanta olduğunu farkettim. Muhafaza altına alarak Zabıta görevlilerine durumu bildirdim. Çantayı açınca içinde altın, döviz ve Türk Lirası olduğunu gördük. Banka hesap cüzdanından şahsın ismine ve sonrasında telefonuna ulaşarak çantasını teslim ettik. Yakın zamanda ev alacaklarmış. Parayı da onun için biriktirmişler. Bizim pazarcı esnafı olarak boğazımızdan haram lokma geçmez. Biz üzerimizdeki yükten kurtulduğumuz için, onlar da bir ömür biriktirdikleri paralarına kavuştukları için mutlu oldu” dedi.

Editör: Faruk ÇİDEM