Videoizlemek

Haber Merkezi 

Oyun grubu ve kauçuk zemini tamamen yanan parkta incelemelerde bulunan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı-Sözcüsü Rasim Özdemir, parkın kimler tarafından hangi amaçla kundaklandığını bilmediğini belirterek; “Yakın zamanda seçim vardı ve bu seçim sonucunu hazmedemeyen birisi mi yada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan birisi mi bu parkı yaktı şu an bilmiyoruz. Ama şunu biliyoruz ki, bunu yapanlar bu kentin, bu ülkenin vatandaşı olamaz. Bu parkı yakanlar vatan hainidir” dedi. 

Her yerde aranırken, bakın nasıl bulundu Her yerde aranırken, bakın nasıl bulundu

Bolu Belediyesi tarafından, Çıkınlar Mahallesi 1361 Sokak’ta yapılan mahalle parkı, bu sabaha karşı kimliği belirsiz kişiler tarafından kundaklandı. Sabaha karşı vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine giden Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri kısa sürede yangını söndürdü. 

“Bu parkı yakanlar vatan hainidir”

Tamamen küle dönen parkta incelemelerde bulunan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı-Sözcüsü Rasim Özdemir, itfaiye ekiplerinden aldığı bilgilere dayanarak, parkın benzin ya da başka bir yanıcı madde kullanılarak yakıldığını belirtti. Kaza ile böyle bir yangının gerçekleşemeyeceğini, parkın kimliği belirsiz kişiler tarafından kundaklandığını belirten Özdemir; “Yakın zamanda seçim vardı ve bu seçim sonucunu hazmedemeyen birisi mi yada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan birisi mi bu parkı yaktı şu an bilmiyoruz. Ama şunu biliyoruz ki, bunu yapanlar bu kentin, bu ülkenin vatandaşı olamaz. Bu parkı yakanlar vatan hainidir” dedi. 

Parkta 1 Milyon TL’ye yakın maddi hasar meydana geldiğini de belirten Rasim Özdemir; “Yanan parkımızda bulunan oyun grupları, ekiplerimiz tarafından hemen yenisi ile değiştirilecek” dedi. 

Yanan parka gelen polis ve olay yeri inceleme ekipleri de gerçekleştirilen kundaklama ile ilgili soruşturma başlattı.