HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da, ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını giderebilmeleri için Bolu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Solmaz Ana Hayır Çarşısı ve Gıda Bankası resmi törenle hizmete açıldı. Törene Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

“Çevrenize duyurun”

Törende konuşan Başkan Özcan, “Solmaz Ana Hayır Çarşısı ve Gıda Bankasını resmen hizmete sokuyoruz. Faaliyetlerine başlamıştı. Hayır çarşımızın içinde oyuncaklar var, ev eşyaları var, beyaz eşyalar var. Kuru gıdalar var. Konserveler var. Çevrenize duyurun. Yani evinde beyaz eşyasını yeniliyor, onu nereye vereceğini bilemiyor. Gelin bize teslim edin veya bize haber verin biz evinizden gelip alalım. Çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın, televizyon… İnanın bunlar doğru insanlara ulaşacak. Hiç tereddüttünüz olmasın. Yani sizin çocuğunuzun kullanmadığı oyuncak, ihtiyaç sahibi bir çocuğun oyuncağı haline gelecek. O çocuğun yüzü gülecek” dedi.

Mangal keyfi yangınla bitti Mangal keyfi yangınla bitti

“Yardımlar sadece ihtiyaç sahiplerine veriliyor”

Özcan, yapılan yardımların sadece ihtiyaç sahiplerine teslim edileceğini belirterek, “Günlük 2 bin kişiye biz sıcak yemek ikramı yapıyoruz. Bunların büyük bir çoğunluğunu evine gönderiyoruz, bazı yurttaşlarımız da gelip burada yemeklerini rahatlıkla, sağlıklı koşullarda yiyebiliyor. Yardımların hiçbiri ihtiyaç sahibi olmayana gitmeyecek. Türkiye’de yoksulluk haritasını güncellemiş tek il Bolu. Hatta bize deyin ki ‘Şu kişiye yardım ediyorsunuz ama o kişinin yardıma ihtiyacı yok.’ Diyeceğiniz olursa onları da söyleyin. Dolayısıyla bizim yapacağımız yardımların ihtiyaç sahibi olmayan kimseye gitmesi mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile açılış kurdelesi kesildi. Başkan Özcan ve beraberindekiler yeni hayır çarşısını gezerek, incelemelerde bulundu.

Editör: Berfin MUTLU