Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ilçe ve belde belediyelerinde görev yapan itfaiye personellerinin eğitimine de katkı veriyor.

Bu kapsamda Bolu İtfaiye Müdürlüğü’nde, İlçe ve belde belediyelerin görevli itfaiye personelleri ile AFAD personellerine yönelik bir eğitim programı düzenlendi. Eğitime toplamda 35 katıldı. Katılımcılar 8 saat boyunca yanma ve yangın bilgisi, yangına müdahale, trafik kazalarında kurtarma, kaza-kırım ve küçük araç yangınlarına müdahale gibi hayat kurtaran birçok önemli konuda eğitimden geçtiler.

ANIZ YANGINI KÖY EVLERİNE SIÇRAMADAN SÖNDÜRÜLDÜ ANIZ YANGINI KÖY EVLERİNE SIÇRAMADAN SÖNDÜRÜLDÜ

SERTİFİKALARI BAŞKAN ÖZCAN VERDİ

Teorik ve pratik eğitimlerin ardından bugün katılımcılara sertifikaları teslim edildi. Katılım ve başarı sertifikalarını itfaiyecilere ve AFAD personellerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve İtfaiye Müdürlüğü’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hakan Alparslan verdi.

“ÖĞRENDİĞİNİZ BİLGİLERİ UMARIM KULLANMAK ZORUNDA KALMAZSINIZ”

Programda konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın bölgenin en iyisi olduğunu belirterek, “Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Zor bir mesleği icra ediyorsunuz. Burada öğrendiğiniz bilgileri umarım kullanmak zorunda kalmazsınız. Hepinize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.