‘’Sizlere Akşemsettin diyarından, Köroğlu’nun torunlarından selam getirdim. Yeşil doğası, gür ve geniş ormanları, doğal güzellikleri, gölleri, yaylalarıyla, dağlarıyla doğa ve kış turizminin başkenti olmaya aday olan Bolu ilimiz iki metropol şehrin arasında yetim kalmıştır.

 “Sen bizim evladımızsın” diyerek bizleri kutlu Meclise gönderen aziz Bolulu hemşerilerimizin ve Yüce Türk Milletinin her daim emrinde olacağımızı bir kez daha bu yüce kürsüden beyan ediyor, Bolulu hemşerilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. 5 yıldır Bolulu vatandaşlarımızı oyalamaktan başka bir iş yapmayan mevcut Bolu Belediye Başkanı, yatırım yapmak bir yana Bolu’nun parasıyla yapılan konserve fabrikasını satmış, emekçilerin alın terini ödememiş ve belediye bütçesini dahi gereğince yönetemeyip, belediyemizde satmadık arsa bırakmamıştır.

Belediye çalışanlarının tazminatlarını 6 ay sonra ödeyerek mağdur eden, mantar üreticilerimizin paralarını ödemeyen Bolu belediye başkanı bir taraftan göçmen sorunu diyerek demagoji yapmakta diğer taraftan belediye taşeronlarında yabancı sığınmacıları çalıştırmaktadır.

Belediye başkanlığı haricinde her işle uğraşan, Bolu’ya hizmet etmek yerine ulusal siyasetle uğraşan, genel başkan belirlemeye çalışan mevcut Bolu Belediye başkanı geçen günkü bir röportajında “3,5 yılda ancak belediye kadrolarını oluşturabildim. Farkındayım son bir yıldır hizmet etmeye çalışıyorum” diyerek adeta Bolulu hemşerilerimizin aklıyla dalga geçmektedir. Bu açıklama “ben yöneticiliği beş yılda öğrendim, hizmet etmeyi de gelecek beş yılda ancak öğrenirim.” demektir. Bolu’nun kaybedecek zamanı yoktur. Biz bir yıl içinde Bolu’da çığır açmayı planlıyoruz.  Yıllardır vahşi depolama ile yürütülen, Bolu’yu saran çöp kokusundan kurtaracağız. Yapacağımız geri dönüşüm tesisleri ile hem 500 kişilik istihdam sağlayıp, hem elektrik hem gübre üreterek şehrimize ve çiftçimize destek olacağız. Yapacağımız Atıksu Arıtma Tesisi ile Bolu’muzun doğal güzelliklerinin yok olmasını engelleyeceğiz. 

Bayram tatili yolunda kaza: 3 yaralı Bayram tatili yolunda kaza: 3 yaralı

Ankara ve İstanbul’a içme suyunda can olan Bolu’muzun her musluğundan Allah’ın izni ile memba suyu akıtacağız.  Gençlerimiz için Kültür merkezleri, Gençlik kampları ve merkezleri, e-spor merkezleri yapacağız.  Köprülü kavşaklar, tramvay hattı ve Bolu-Gölcük Teleferik ile yaptığımız ulaşım mastır planı sayesinde Bolumuzun trafik sorununu çözeceğiz.  Siz değerli Milletvekili arkadaşlarımızı da önümüzde ki yıl Bolu’nun eşsiz doğasında teleferik yolculuğuna davet ediyoruz.

Bolu merkez ve merkez köylerimiz ile ilçelerimizi Doğalgaz ile buluşturma gayreti içinde olarak; Dillere destan olan Ankara-İstanbul arası hızlı tren projesinde Bolumuzunda yer alması noktasında var gücümüzle mücadele edeceğiz. Bolumuza fuar alanları kazandırarak fuar turizmini canlandıracağız.  Kentsel dönüşüm projeleri ve Afet Yaşam Merkezleriyle Bolumuzu depremlere hazır hale getireceğiz. Yaşlı ve kimsesiz Bakım Evleriyle aç ve açıkta bir tek vatandaşımızı bırakmayacağız. Bolu Organize Sanayi Bölgesinin alt yapısını hazırlayarak ilimizin işsizlik konusuna kökten çözüm bularak Cumhuriyetin 100. yılına yakışan bir Bolu’yu 5 yıl içinde tüm hemşerilerimiz ile birlikte inşa etme sözü veriyoruz.

Valiliğimiz, Üniversitemiz, Özel idaremiz, Muhtarlarımız, Kadın kooperatiflerimiz, Amatör Spor Kulüplerimiz, Sanayi ve Esnaf Odaları ve hemşeri derneklerimiz ile istişare içinde “ben değil biz” anlayışıyla bir yıl içerisinde ilimizi tekrar şaha kaldıracağız. Allah’ın izniyle kıymetli Bolulu hemşerilerimizin 31 Mart yerel seçimlerinde Bolu Belediyesini Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayımız Sayın İlhan Durak’a emanet edeceklerine canı gönülden inanıyorum.

Aşçılar diyarı Mengenimizi, TOKİ ihtiyacı olan Kıbrıscık ilçemizi, Tarım ve hayvancılık diyarları Seben ve Dörtdivan ilçelerimizi, tarihi ve kültürel güzellikleriyle Göynük ve Mudurnu ilçelerimizi, sanayi ve dericiliğin membası Geredemizi, turizm ve organize sanayi alanı Yeniçağa ilçemizi, velhasıl Bolu ilimizin her alandaki eksikliklerini gidereceğiz.   Bolulu hemşerilerimizin samimiyetin ve icraatın vakti geldi diyerek Partimizin “Üretken Belediyecilik, Afet ve Krizlere Hazırlıklı, Çevre Dostu Güçlü Şehirler” vizyonuyla Bolu’yu İzzet Baysal ruhuna yakışır bir şekilde hak ettiği yere taşıyacağız.

Bu vesile ile dün rahatsızlanarak vefat eden MYK Üyemiz Ferhat Çakıroğlun’na Allah’tan rahmet ailesine ve camiamıza başsağlığı dilerken; 20 Şubat 2015 yılında hain terör örgütü pkk tarafından Ege üniversitesinde Şehit edilen Yusuf yüzlü kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu da rahmet ve minnetle yad ediyorum. Kabriniz nur mekanınız cennet olsun. Köroğlu’nun yiğit torunları kıymetli Bolulu hemşerilerimizi ve Aziz Türk Milletini saygı ve muhabbetle selamlıyorum’’ ifadelerini kullandı.

Editör: Berfin MUTLU