Miçotakis Türkleri kapıda karşıladı Miçotakis Türkleri kapıda karşıladı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), “Her Yaş Dostu Üniversite” mottosu çerçevesinde 60 yaş üstü vatandaşlara yönelik yeni bir proje olan “Birlikte Öğrenme Üniversitesi”ni hayata geçirdi. Üniversite bünyesinde Hayat Boyu Öğrenme Merkezi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi iş birliği ile yürütülecek proje kapsamında, 60 yaş ve üzeri Bolu sakinleri, çeşitli alanlarda eğitim alma ve sosyalleşme imkânı bulacak.

2024 Bahar Dönem için kesin kayıtlar 26 Şubat – 1 Mart 2024

Yer: Gülezler Konağı Aktaş Mahallesi Bolu Merkez

Derslerin başlama tarihi 5 Mart 2024 Salı

Bitiş tarih 29 Mayıs 2024 Çarşamba

Bilgi ve Deneyim Paylaşımı Merkezi

Birlikte Öğrenme Üniversitesi, 60 yaş üstü bireyleri bir araya getirerek, ilgi alanlarında öğrenmeye devam etmelerini teşvik etmeyi ve ulusal ve uluslararası bilgileri sağlıklı yaşlanma ile uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor. Proje, aynı zamanda farklı nesiller arasında bilgi ve deneyim paylaşımı için de bir platform oluşturacak.

Geniş Yelpazede Eğitim Programları

Birlikte Öğrenme Üniversitesi’nde, Üniversitemiz akademisyenleri ve paydaş kurumların uzmanları tarafından sağlık, sanat ve müzik, spor ve fiziksel aktivite, edebiyat ve yabancı dil, hukuk, sosyal ve temel bilimler, teknoloji ve dijital beceriler gibi alanlarda teorik ve uygulamalı dersler sunulacak. Gezi, atölye çalışmaları, kültürel ve sportif aktiviteler de programın bir parçası olacak.

2024 Bahar Dönemi Başvuruları Devam Ediyor

Birlikte Öğrenme Üniversitesi’ne https://forms.gle/Fum2j7jBbmxFb2gEA adresindeki çevrimiçi ön kayıt formu aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. (Formu doldurmanız halinde sizinle irtibata geçilecektir) 2024 Bahar Dönemi için kesin kayıtlar 26 Şubat – 1 Mart 2024 tarihleri arasında Gülezler Konağı’nda (Aktaş Mahallesi Bolu Merkez) gerçekleştirilecektir.

Birlikte Öğrenme Üniversitesi’ne Bolu’da ikamet eden 60 yaş üstü ve en az lise mezunu olan vatandaşlar kayıt yaptırabilecek. Kayıt esnasında; kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı ve aile hekiminden alınacak tek hekim sağlık durumu raporu gereken belgeler. Birlikte Öğrenme Üniversitesi’nde eğitim ücretsiz olacak. Kayıt için 200 TL kayıt ücreti ödenecek.

A.İ.B.Ü. Araştırma ve Geliştirme Vakfı

İş Bankası 4301-214 nolu

TR 4600 0640 0000 1430 1000 0214

Bu Özel Projede Eğitmen Olmak isteyenler:

Projede, Bilgisi ve birikimiyle nitelikli eğitmenler ile daha güçlü olacaktır.

Birlikte Öğrenme Üniversitesi’nde gönüllü eğitmen olarak görev almak için: https://forms.gle/HvURiDyDpGYtvQW76 bağlantı adresindeki formu doldurabilirsiniz.

Broşür (PDF)

Bilgi ve İletişim

Birlikte Öğrenme Üniversitesi hakkında detaylı bilgiye: www.birlikteogrenelim.ibu.edu.tr, 0374 254 10 00 – 8099 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden ulaşılabilirsiniz.

Editör: Berfin MUTLU