3 gün sonra vatandaşlar sandık başına giderek Türkiye'nin kaderini belirleyecek. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında çekişme sürerken, siyasi partiler de Meclis'te çoğunluğu sağlamak için yarışacak.

Ensonhaber'in son konuğu Binali Yıldırım oldu

Tüm Türkiye seçimlere kilitlenmişken, gündemin nabzı da Ensonhaber'de atıyor. Ensonhaber'in YouTube kanalında canlı olarak yayınlanan Gündem Özel'in bugünkü konuğu ise AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım oldu. Gündem Özel'de sunucu İlker Koç ve Sevda Türküsev'in sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım, merak edilenleri Ensonhaber'e aktardı.

Millet İttifakı-HDP ilişkisine dikkat çekti

Sözlerine Millet İttifakı'nın HDP ile ilişkisine dikkat çekerek başlayan Binali Yıldırım, Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör örgütüyle ilgili açıklamalarıyla şark kurnazlığı yaptığını belirtti. Yıldırım, Yeşil Sol Parti olarak seçime girecek olan HDP'nin Millet İttifakı'nın ortağı haline geldiğini söyleyerek, "Millet İttifakı, Yeşil Sol Parti ile ortak haline geldi. Masanın üstüne çıkmakla kalmayıp masının üstünde tepiniyorlar." dedi.

"Gün ülkeye sahip çıkma günüdür, Tayyip Erdoğan'a sahip çıkma günüdür"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun hem FETÖ hem de PKK tarafından desteklendiğine dikkat çeken Yıldırım, "Gün ülkeye sahip çıkma günüdür, Tayyip Erdoğan'a sahip çıkma günüdür. Bunu yüksek sesle telaffuz eden vatandaşlarımızı gördük. Bu bize şunu gösterdi, sıkıntılarımız olabilir zorluklarımız olabilir." şeklinde konuştu.

Sözlerine devam eden AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Ensonhaber ekranlarından vatandaşlarımıza bir de müjde verdi. Yıldırım, Gabar ve Cudi'de 100 milyar dolarlık yeni bir petrol rezervi tespit edildiğini aktardı. Tespit edilen yeni rezervle birlikte kuyuların açılmaya başlandığını da sözlerine ekleyen Yıldırım, "Bir güzel haberi de sizin vasıtanızla paylaşmak isterim. Gabar'da ve Cudi'de 100 milyar dolarlık yeni bir rezerv tespit edildi. Kuyular açılmaya başlandı, bu da ülkemiz ve geleceğimiz adına büyük bir gelişme bunu da belirtmek isterim." ifadelerini kullandı.

"Milletin gözü önünde bir tiyatro oynanıyor"

Binali Yıldırım'ın diğer açıklamaları şu şekilde: "Burada bir samimiyet testinden onları geçirmek lazım, milletin gözü önünde bir tiyatro oynanıyor. Bir yanda terör örgütü ve terör örgütünün Ankara’daki siyasi uzantısı. Terör örgütünün talimatlarını Millet İttifakı’nın adayına aktarıyor. Anlaşmalar yapılıyor, el sıkışılıyor ondan sonra toplumun, milletin tepkisi yapılan açıklamalar üzerine büyüyence bu sefer de Kandil’in Suriye’nin YPG’nin PYD’nin PKK’nın açıklamalarının bize ne faydası var. Olsa olsa sayın Erdoğan’a faydası var gibi işin içinden sıyrılmaya yönelik şark kurnazlığı yoluna gidiyor. Millet İttifakı, Yeşil Sol Parti ile ortak haline geldi. Masanın üstüne çıkmakla kalmayıp masının üstünde tepiniyorlar.

"Millet İttifakı adayı bir yanda FETÖ, bir yanda PKK tarafından destekleniyor."

Millet İttifakı adayı bir yanda FETÖ, bir yanda PKK tarafından destekleniyor. Sadece onlar tarafından değil, emperyal ülkeler tarafından da destekleniyor. Gün ülkeye sahip çıkma günüdür, Tayyip Erdoğan'a sahip çıkma günüdür. Bunu yüksek sesle telaffuz eden vatandaşlarımızı gördük. Bu bize şunu gösterdi, sıkıntılarımız olabilir zorluklarımız olabilir.

'İşgalci' ifadesine açıklık getirdi

OTOYOLDA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ OTOYOLDA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ

Bunu hatırlattınız için teşekkür ederim, bunu defalarca anlattım. Muhataplarıma da Sayın Meral Hanım'a da anlattım. Diğerlerine de anlattım. Çok açık bir şey söylüyorum hala da arkasındayım. Ben Kemal Kılıçdaroğlu'na işgalci diyemem. Biz ne kadart vatanseversek onların da öyle olduğunu kabul ediyorum ve düşünüyorum. Ancak ortada bir gerçek var, uğruna şehitler verdiğimiz milletin güvenliği ve selameti için mücadele ettiklerimizle iş tutarsanız o zaman sizin bu yaptığınız işin memleketin milletin menfaatine olduğunu iddia etmeniz altı boş bir iddiadan ibarettir.

"Bugün Tayyip Erdoğan'a karşı çıkan, onun alaşağı edilmesini isteyen ülkeler var"

Bununla da kalmaz benim işgalci sözüne işi getirirsek şöyle bir şey oluyor, 100 yıl önce Birinci Dünya Savaşı'nda ülkemiz işgal edildi değil mi? Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve her şeyini kaybetmiş Osmanlı bakiyesi ülkesini, milletini bağımsızlığına aşık millet işgalcileri kovmuş. Kim bu işgalciler? bugünün önde gelen ülkeleri. Bugün Tayyip Erdoğan'a karşı çıkan, onun alaşağı edilmesini isteyen ülkeler. Ee peki terör örgütleri, onların arkasında ve iplerini elinde tutan ülkeler eğer bu seçimde taraf olmuşsa bize de bu seçimlerin işgalcilerle istiklal mücadelesi yapanlar arasında söyleme hakkımızın olduğunu verir heralde.

"Bizim evlatlarımız 90'ları yaşamadı 80'leri yaşamadı"

Şunu herkesin bilmesi gerekir, bizim evlatlarımız 90'ları yaşamadı 80'leri yaşamadı. Anarşinin ve terörün kol gezdiği günleri yaşamadı. İyi ki AK Parti geldi, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan kararlılıkla bunların üzerine gitti. Ve bugün bunları gündemimizden düşürdük. Bugünleri tekrardan geri getirmeye çalışan bir akıl var. Türkiye terörle uğraşmayıp enerjisini teröre vermezse savunma sanayiinde lider ülke konumuna gelir. Bu da maalesef bazı gelişmiş ülkeleri rahatsız ediyor. Gençlerin şunu iyi bilmesi lazım, 6-8 Ekim olayları maalesef bölgede büyük bir yıkıma sebep oldu. Yasin Börüler gibi masum gençlerimizi katletmişlerdir. Bugün o şirinlik yapanların, gelince Selahattin Demirtaş'ı çıkaracağım diyenlerin bu suça ortak olduğunu paylaşmak istiyorum. Tabii ki Türkiye bir hukuk devletidir. Ama Selahattin Demirtaş 6-8 Ekim olaylarının doğrudan sorumlusudur. Kimse şirinlik yapmaya kalkmasıni Türkiye bir hukuk devletidir herkes yaptığının karşılığını vermek zorunda. Tabii gençlerimiz bizim en büyük kaynağımız, petrolünüz doğalgazınız olur ama onlar tükenir ama beşeri sermaye vazgeçilmezdir. Dijital bir çağdan geçiyoruz, bu çağın öznesi en büyük değerimiz gençlerimizdir. Dolayısıyla yeni dönemde gençlerimize büyük iş düşecek. Buna yönelik çok kapsamlı programlar var, akıl teri alın terinin önüne geçmiştir. Bu da bilişimdir, teknolojidir, dijital çağdır.

"Muharrem İnce'ye yapılanları kınıyorum: Siyaset belden aşağı yapılmamalı"

Seçim sürecinde maalesef etraf toz duman. Etik, seviyeli bir kampanya yapmak yerine bazı kesimler sosyal medyayı kendi kirli hedeflerine araç etmeyi alışkanlık haline getirdiler. Geçmişte de rahmetli Baykal'ın şahsına yönelik kasetler, 17-25 Aralık'ta da bize ve ailelerimize yönelik yapılanları unutmadık. Dolayısıyla bu seçim döneminde de herhalde kastettiğiniz Muharrem İnce sanırım. Bunlar bize yabancı gelmiyor, bunlar FETÖ yöntemidir. FETÖ'cülerin sıkça uyguladıkları bir yoldur. İtibar suikasti yaparak insanları toplumun nezdinde değersizleştirmeye çalışırlar. Ne yazık ki tekrar sahneye kondu. Muharrem İnce'ye yapılanları şiddetle kınıyorum. Siyaset belden aşağı yapılmamalı.

"Kemal Bey'in çelişkilerini alt alta yazsak neredeyse 10 sayfalık bir döküman haline gelir"

Tabii merakınızı gidermenize çok az bir süre kaldı. Pazar günü kararınızı vereceksiniz. Ben adayların burada olmayan şahsına yönelik değerlendirmeyi uygun bulmam. Onu milletimin ferasetine havale ediyorum. Bir yanda ömrünü milletine adamış, dağ gibi sorunlarla boğuşan Recep Tayyip Erdoğan var. Diğer yanda ise bugün söylediğinin yarın tersini söyleyen, söylediklerinde güvensizlik oluşturan bir aday var. Kemal Bey'in çelişkilerini alt alta yazsak neredeyse 10 sayfalık bir döküman haline gelir. Bir gün diyor ki yüzümüzü Batı'ya döneceğiz diyor, daha sonra ne Doğu ne Batı yönümüz Türk yurdu diye bizim onlarca yıl önce devreye aldığımız orta koridor tarihi ipekyolunu büyük bir proje gibi takdir ediyor. ben cumhurbaşkanı olursam partili olmayacağım derken, kazanırsam partimin de başında olmaya devam ederim diyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Buna benzer 2019 yerel seçimlerinde İstanbul ve Ankara'yı kazandılar. Bir kişiyi bile işten çıkarmayacağım namus sözü dedi, sadece İstanbul'da 21 bin insan ekmeğinden oldu. Hadi yerine birini almasanız bile tasarruf yapıyor deriz. Ama yerlerine daha fazlasını aldılar. Allah sonumuzu hayretsin. Millet bunları izliyor takip ediyor ve kararını verecek. Kılıçdaroğlu sana söz diyor, biz de diyoruz ki milletimize söz uçar eser kalır. Biz eserlerimizle konuşuruz.

Seçmenlere Konya'dan seslendi: Bizim milletimiz kazanımlarını kaybetmenin ne anlama geldiğini çok iyi bilir

Seçim mesajı olarak buradayız Konya’dayız, Mevlana’nın şehrindeyiz. Selçuklu’ya baş şehirlik yapmış tarihi, kültürü ve topraklarıyla bereketli Konya’dayız. İnsanı her şeyden önce çok değerli, değerli arkadaşlar seçime yatacağız, kalkacağız bir daha yatacağız bir daha kalkacağız ondan sonra seçime gideceğiz. Dolayısıyla bu seçim yeni yüzyılın seçimi. Bu seçimi bütün dünya nefesini tutarak izliyor. Bu seçim Türkiye'nin geleceğinin seçimi, bu seçimle birlikte ya Türkiye hız kesmeden 21. yüzyılın parmakla gösterilen ülkeleri arasında yerini alacak ya da geçmişte çabaladığı enerjisini tükettiği sorunlarıyla baş başa kalacak. Bizim milletimiz kazanımlarını kaybetmenin ne anlama geldiğini çok iyi bilir. O yüzden de eminimki istikrardan ve güvenden yana yeni projelerden yana, gençlerimizin ve kadınlarımızın daha iyi bir gelecek sahibi olması yönünde kararını verecek ve oyunu Recep Tayyip Erdoğan ve onun elini güçlendirecek yasalarını yapacak vekillerinden yana kullanacağına yürekten inanıyorum. Bana bu fırsatı verdiğiniz için de sizlere teşekkür ederim.