Gerede Bilim ve Sanat Merkezi BİLSEM Müdür Yardımcısı Emre Arslan ile Yenimahalle

Ortaokulu Din Kültürü Öğretmeni Seviye Arslan, 2627 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da

düzenlenen “Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitim Sempozyumu”na

katılarak Gerede’yi başarıyla temsil etti.

Sempozyum, eğitimin bugünü ile geleceğini öğretmenlerin fikirleri yönünde mercek altına almayı ve eğitimde Türkiye Yüzyılı’na en iyi katkıları ortaya koymayı amaçlıyordu. Sempozyuma Bolu’nun Gerede ilçesinden katılan eğitimciler Emre Arslan ve eşi Seviye Arslan, “Eğitimde Kültürel Miras ve Değerler Eğitimi” ile “Eğitim ve Öğretim Süreci” konularında gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmayı sundular.

Gerede’ye 2 Yeni Uzman Doktor Atandı Gerede’ye 2 Yeni Uzman Doktor Atandı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in açılış konuşmasıyla başlayan sempozyumda, Türkiye genelinden birçok eğitimci bir araya geldi. Gerede’den katılan eğitimciler, yaptıkları bilimsel çalışmayı sunarak sempozyumda önemli bir rol üstlendiler.

Eğitimci Emre Arslan ve Seviye Arslan’ın sunumları, eğitimde kültürel miras ve öğretim süreçleriyle ilgili önemli perspektifler sunarak katılımcılardan büyük ilgi gördü. Sempozyumun sonunda, Gerede’yi temsil eden eğitimciler, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen bu önemli etkinliğe katılımları ve sunumları dolayısıyla tebrik edildi. Sunulan bildirilerin sempozyum sonunda kitap hâline getirileceği öğrenildi

Editör: Berfin MUTLU