Bilecik’in Yenipazar ilçesinde bağlı Yukarı Çaylı Köyü mevkiinde bulunan ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına karadan ve havadan müdahale edilirken, Bolu ve Adapazarı’ndan da takviye ekipler geldi. Bir ara kontrol altına alınan yangın, rüzgarın etsiyle yeniden büyürken, Vali Kemal Kızılkaya, Kaymakam Rümeysa Sena Kurt, Bursa Orman Bölge Müdürü Esat Şimşek ve İl Jandarma Komutanı Muzaffer Sandal olay yerinde incelemelerde bulundu.

MALATYA DEPREM SON DAKİKA! Artçı sarsıntılar devam ediyor... MALATYA DEPREM SON DAKİKA! Artçı sarsıntılar devam ediyor...

Vali Kızılkaya ardından helikopter ile alanı havadan inceleyerek, “Bölgemizde çıkan orman yangınında 8 helikopter, 4 uçak, 50 arazöz, 10 iş makinesi, 300 personel görev alıyor. Yangın şu an 26 hektar bir alanda etkili olurken, havadan ve karadan müdahale devam etmektedir. Rabbim, Yukarı Çaylı Köyü’müzde yaşanan ve şu ana kadar 26 hektarlık alanda etkili olan orman yangınıyla orman kahramanlarımızın üstün gayreti sayesinde mücadelemiz devam etmektedir” dedi.

Alevler yangın bölgesine sınır olan Göynük ilçesine de sıçradı. Göynük’te ormanlık alanlarda dumanların yükselmesi üzerine bölgeye takviye ekipler yönlendirildi. Göynük’e sıçrayan yangın ekiplerin müdahalesi sonucu büyümeden söndürüldü.

HABER: Havva AKÇA