FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

HABER: FARUK ÇİDEM

Türkiye’nin dört bir yanında coşkuyla kutlanan Cumhuriyetin 100. Yılı Bolu’da da bir çok organizasyon ile kutlandı. Her anlamlı günde olduğu gibi 100. Yıl kutlamalarına ayrı bir özen gösteren Bolu Bilardo il Temsilciliği yine görkemli ve protokolün yoğun ilgi gösterdiği bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı turnuvası düzenledi.

30 sporcunun katıldığı ve 5 gün süren turnuvanın final törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah GÜLER, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Bolu Ticaret İl Müdürü Ersin Terzi, Bolu CHP İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, Bolu CHP Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç, Bolu AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Karadağ ve Mustafa Özkan katıldı.

Final töreninde konuşan Bilardo İl Temsilcisi Ömer Uçar, “Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlatmış olduğu milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir.

Devlet yönetimini, kişilerin, ailelerin, bir zümrenin ya da sınıfın eline bırakmayan Cumhuriyet rejimi, 1923'ten beri ülkemize büyük katkılar sağlamış, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturmuş, bireyi yurttaş konumuna yükseltmiştir. Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.

Devletimiz, Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, Atatürk'ün getirmiş olduğu ilkelerin izinden ayrılmayarak, dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup kollamak, iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından turnuvada dereceye giren Adem Öztürk, Hakan Güneş, İlyas Adıyaman ve Ercan Sınmaz’a kupa ve madalyaları takdim edildi. Ayrıca turnuvada dereceye giren ilk 2 sporcuya Öztürkler İletişim tarafından hediye verildi.