Beyoğlu’nda kaçan şüphelilere silahla ateş ederken, yoldan geçen 18 yaşındaki Zuhal Ebrar Yıldız’ın ölümüne neden olduğu iddia edilen sanık polis memurunun davasında karar çıktı.

TEK AMACIM BİR İNSAN DAHA ZARAR GÖRMESİN DİYE ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARADIĞIMIZ KİŞİLERİ YAKALAYABİLMEKTİ’’

Duruşmada esasa ilişkin savunma yapan sanık A.D., olayla ilgili çok üzgün olduğunu belirterek, ‘’Keşke böyle bir olay hiç yaşanmasaydı. Vicdani olarak da ben zor durumdayım. Tek amacım bir insan daha zarar görmesin diye çeşitli suçlardan aradığımız kişileri yakalayabilmekti. Hal böyleyken bir insanın zarar görmesini asla istemezdim. Asla öngöremediğim bir olay meydana geldi’’ şeklinde konuştu.Müşteki avukatları ise dosya hakkında görevsizlik kararı verilmesini, aksi takdirde ise üst hadden uygulama yapılarak sanığın cezalandırılmasını talep ettiklerini söylediler.

ÖNGÖREMEDİM’’

Sokak ortasında 10 köpeğin saldırısına uğradı Sokak ortasında 10 köpeğin saldırısına uğradı

Duruşmada son sözü sorulan sanık, ‘’Bu olayda birinin bu şekilde zarar göreceğini ön görememiştim’’ ifadelerini kullandı. 

5 YIL HAPİS CEZASI

Kararını açıklayan mahkeme, sanık A.D.’yi ‘bilinçli taksirle ölüme neden olma’ suçundan takdiri indirim de uygulanarak 5 yıl hapis cezasına çarptırdı.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede şüpheli polis memuru A.D.’nin ‘bilinçli taksirle ölüme neden olma’ suçundan 2 yıl 8 aydan 9 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. İha