AK Parti’de Milletvekilleri Aday adayları için yapılan temayül yoklamasının ardından 27 Mart’ta başlatılan yüz yüze mülakat süreci sona erdi. Mülakata AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Gökhan Aydın’da katıldı. Aydın, mülakat sonrası kendisine yöneltilen soruları yanıtlayarak neden milletvekilliğine aday olduğunu açıkladı.

Aydın, yaptığı açıklamalarda AK Parti’nin Bolu’da yine 5-6 isim üzerinden döndüğünü ve artık bir değişime ihtiyacı olduğunu belirterek, “Ben listeye baktığımda; Bolu’da AK Parti’yi 3-0’dan 1-1-1 noktasına getirenlerin, vebali olanlarının yine isimlerini gördüğüm için aday oldum. 27 Mart’ta Genel Başkan Yardımcımız Ömer İleri başkanlığındaki Komisyona, Bolu’daki 27 aday adayı gittik, mülakatlarımızı verdik. Klasik bazı soruları dışında herkesin mesleki grubuna göre de bazı sorular soruldu.

Bu süreçten sonra aday adayı sayısı dokuza düşecek. Daha sonra ise Komisyonun belirlediği isimlerden sonra sayı altıya düşürülerek Cumhurbaşkanımıza verilecek” dedi.

BOLU HALKINI VE TEŞKİLATI HEYECANLANDIRAN BİR İSİM GÖRMEDİM”

Gökhan Aydın, Parti tarafından gerçekleştirilen mülakatta, her aday adayına farklı sorular sorulduğunu vurguladı. Aydın, Bolu’daki aday adayları listesindeki bazı adaylara göndermede bulundu. Aydın, “Bana sordukları sorulardan birkaçından bahsedebilirim çünkü herkese farklı farklı sorular soruldu. Kendini tanıt dediler klasik olarak. Aday olursan AK Parti’ye ne katarsın diye sordular. Bolu siyasetiyle ilgili sordukları sorular oldu. Kendin olmazsan kimi görmek istersin diye bir soru sordular. Ben orada söyledim, yine söyleyebilirim;

Ben listeye baktığımda Bolu halkını ve Teşkilatları heyecanlandıran bir isim göremediğim için aday oldum.

Ben listeye baktığımda AK Parti’nin durumunu 3-0’dan 1-1-1 noktasına getirenlerin, vebali olanların orada ismini gördüğüm için aday oldum.

Ben Bolu Belediyesini bugün CHP’ye hediye edenlerin isimlerini o listede gördüğüm için aday olduğumu orada net bir şekilde ifade ettim.

Ben milletvekilliğine değil Bolu halkına vekillik yapmaya geldiğimi orada ifade ettim ve bu şekilde biz mülakatımızı tamamladık” şeklinde konuştu.

BEN DEĞİŞİMİN ADAYI OLARAK ÇIKTIM”

Aydın, Bolu’nun artık bir değişim istendiğini söyleyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın oy oranını tartışmaya gerek yok. Sayın Cumhurbaşkanımız ciddi bir oy oranıyla 13’üncü Cumhurbaşkanımız olarak seçilecek. Milletvekili seçimlerinde sıkıntı var. Burada onun dışında Cumhurbaşkanımızın bir sıkıntısı yok. Milletvekili seçimlerinde ki sıkıntının nedeni ise, Bolu artık değişim, dönüşüm istiyor. Bolu AK Parti Teşkilatları değişim istiyor. 22 yıldır 5 ve 6 isim üzerinde bu Parti dönüyor. Artık z kuşağı dediğimiz bir nesil var, bir noktada kan değişikliği lazım. Bir noktada Bolu değişim istiyor. Ben de zaten değişimin adayı olarak ortaya çıktım” dedi.

Gökhan Aydın bir yandan da Ak Parti Bolu İl Başkanlığı SKM tarafından yönetilen seçim çalışmalarının devam ettiğini de ifade etti. Aydın, “Biz Bolu’da da SKM başkanlığında İl Başkanlığımızın öncülüğünde saha çalışmalarımıza, aday adayı tanıtım toplantılarımıza devam ediyoruz. Akşam evlere iftarlara gidiyoruz. Teravih programlarına katılıyor, teravih sonrası kahve ve dernek ziyaretleri yapıyoruz. Gündüzleri de mahallelerdeyiz, semt pazarlarındayız.

Yani AK Parti teşkilatları olarak aday olalım ya da olmayalım şuan sahadayız, 14 Mayıs için çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER:Havva AKÇA