HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in 6’lı masadan ayrılmasının ardından çıktığı bir televizyon programında düşüncelerini açıkladı. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlarını hedef alan açıklamalarda bulunan Özcan, iki başkanın da masum olmadıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı adayı olabileceğine yönelik çıkışlarıyla dikkat çeken Başkan Özcan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı için işaret ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın masum olmadığını belirterek, “Karşılıklı bir dayatma olduğunu düşünüyorum. Birçok yerde 13’üncü cumhurbaşkanı diye ilan edenler oldu. Sayın Akşener, şu ana kadar bunların isimleri geçiyor. Niye 70 gün kala. 70 gün kala yapılması olacak iş mi. İki gündür ızdırap içindeyim, Panik yapacak birşey yok. Bundan sonrasını güzel götürmek lazım. Pazartesi gününe kadar birşeylerin değişmesini umuyorum. Tekrar bir araya gelebileceklerini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

BOLU TSO’DA YENİ BAŞKAN ABDULLAH ALEMDAR BOLU TSO’DA YENİ BAŞKAN ABDULLAH ALEMDAR

"İKİ BELEDİYE BAŞKANI DA MASUM DEĞİL"

"Siyasi pazarlık var. 4 partinin kendi başına hareket edip milletvekili çıkarma şansı yok. Sayın Akşener’e iki belediye sinyal mi verdi ki Akşener bu isimleri söyledi İki belediye başkanı da masum değil. Bütün Türkiye 1.5 yıldır cumhurbaşkanlığı adaylığı için PR çalışmasını biliyor. Bunu Akşener’de Kılıçdaroğluda biliyor. Sayın Kılıçdaroğlu’nun isminin tartışılmasının doğru olmadığını düşünüyorum.”