2023 seçimlerine iki ay kala tüm Türkiye'de olduğu gibi Bolu'da da yoğun bir siyasi hareketlik görülmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde kendi amblemi ve adayları ile seçime gireceği açıklanan Büyük Birlik Partisi'nde Bolu Milletvekili adaylıkları ile ilgili değerlendirme süreci başladı.

BOLU'YA GELEN AFETZEDELER İLE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ İFTAR YAPTI    BOLU'YA GELEN AFETZEDELER İLE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ İFTAR YAPTI  

Bu dönem Cumhur İttifakı çatısı altında kendi amblemi ile seçime girdiği için baraj sorunu olmayan, dolayısıyla bir milletvekili çıkaracak kadar oy alması halinde baraja takılmadan milletvekilliği kazanma durumu oluşan Büyük Birlik Partisi'nde Bolu milletvekili adaylıklarıyla ilgili ilk istişare ve değerlendirme toplantısı bugün yapılacak.

BBP, 2019 yılında Gerede ilçesinde yerel seçimlere katılmış ve bu seçimde büyük bir başarıya imza atarak %30'un üzerinde oy almış, 3 Belediye Meclisi Üyeliği kazanmıştı. Bu akşam saat 19.00'da İl Başkanlığı binasında gerçekleşecek toplantıya, partinin o dönem Belediye Başkan Adayı olan ve şu anda BBP Yüksek Danışma Kurulu Üyesi görevinde olan Doç. Dr. Emin Serin başkanlık edecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan BBP Bolu İl Başkanı Ümit Demir, partinin bu dönem baraj sorununun olmadığının altını çizerek, doğru adaylarla seçime gireceklerini, bu seçimlerde iddialı olduklarını söyledi.

Başkan Demir şöyle konuştu: "Büyük Birlik Partisi olarak 2023 milletvekili seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında kendi amblemimiz ve adaylarımız ile gireceğiz. İttifak ile seçime girdiğimiz için bu seçimlerde baraj problemimiz olmayacak. Bu şu anlama geliyor: Biz Bolu'dan 1 milletvekili çıkaracak sayıda oy alırsak, baraj sorunumuz da olmadığından o milletvekilliğini kazanmış olacağız.

Bu akşam Sayın Doç. Dr. Emin Serin başkanlığında, Bolu merkez ve ilçe teşkilatlarımızın da katılacağı istişare ve değerlendirme toplantısında Bolu Milletvekili adaylıklarıyla ilgili konuları görüşeceğiz.

Bizler 2019 yerel seçimlerinde doğru aday ve iyi çalışma ile güzel sonuç elde edileceğini Gerede'de tecrübe ettik. Şimdi edindiğiniz tecrübelerin ışığında daha çok çalışarak Bolu genelinde başarıya ulaşmayı hedefliyoruz."