HABER MERKEZİ – Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın proje tanıtım toplantısında Ankara’ya giden hastaların kalabilecekleri bir otel yapılması için Altındağ Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki’den destek sözü aldığını açıklamasının ardından Veysel Tiryaki karşı bir açıklama yaptı.

Tiryaki’nin karşı açıklama yapmasındaki nedenin projeden rahatsız olan bazı siyasetçilerin Tiryaki’ye telkinde bulunmaları nedeniyle yapıldığını iddia eden Özcan, “Bolu’dan Ankara’da bulunan hastanelere tedavi amaçlı giden hastalarımızın ve onların refakatçilerinin mağduriyetlerini çözmek ve hem konaklayabilecekleri hem de sosyal tesislerinden faydalanabilecekleri ‘Bolu Evi’ Projemiz anlaşılıyor ki tüm Bolu Halkını heyecanlandırmasına rağmen birilerini de korkutmuş. Tüm adayların projelerinde olması gereken, tüm Boluluların sahip çıkması gereken ve son derece ihtiyaç olan böyle bir projeye, siyasi hırslar sebebiyle bazıları karşı çıkar hale gelmişler” diye konuştu.

“Seve seve destek vereceğini söylemişti”

Projeyi oluşturmadan önce Tiryaki’yi aradığını ifade eden Özcan, “Ben bu projeyi oluşturmadan önce, geçmiş dönemde bakan yardımcılığı yapmış, Altındağ İlçesi’nde eski dönemlerde Belediye Başkanlığı yapmış ve şu an yine Altındağ Belediye Başkan Adayı olan Bolulu hemşerimiz Veysel Tiryaki’yi bizzat cep telefonundan aradım. Altındağ’dan seçilmesi ve belediye başkanı olması halinde böyle bir projeye destek olup olamayacağını sordum. Kendisi de bu projeden son derece memnun olduğunu dile getirerek, Boluluların faydalanacağı böyle bir projeye seve seve destek vereceğini söylemiştir.  Ancak anlaşılıyor ki, sözde Bolulu bazı siyasetçiler Veysel Tiryaki’yi arayarak “Sen nasıl Tanju Özcan’ın böyle bir projesine destek verirsin” diye telkinlerde bulunmuşlar. Bu telkinler sonucu da Veysel Bey böyle bir açıklama yapmak zorunda bırakılmıştır” şeklinde konuştu.

“Ben yine de teşekkür ediyorum”

Aslı Enver'in 'tavsiyesi' gündem oldu: 'Hayat kısa, daha çok Belçika çikolatası yiyin Aslı Enver'in 'tavsiyesi' gündem oldu: 'Hayat kısa, daha çok Belçika çikolatası yiyin

Tiryaki’nin açıklamasından üzüntü duyduğunu ancak yine de başarılar dilediğini ifade eden Özcan, “Ancak, tüm Bolulu vatandaşlarımız bilsin ki, biz bu projemizi o veya bu şekilde hizmete sokacağız. Tedavi amacıyla Ankara’da bulunmak zorunda olan ne bir hastamızı ne de onların yakınlarını mağdur etmeyeceğiz. Bu projeyi hayata geçirmek Bolu Belediyesi gibi güçlü bir belediye için çok zor değil. Biz sadece, bu projeye siyasi ayrım gütmeden Bolulu bir hemşerimizin de katkı vermesini istemiştik.

Artık Bolu için, Bolu’nun yararına olacak tüm projeler için, diğer partilerin de bu çirkin siyasetten vazgeçmesi gerektiğini düşünmekteyim. Tüm Bolulular şunu bilsin ki; ben Tanju Özcan olarak, onun projesiymiş, bunun projesiymiş bakmadan, her bir siyasi partinin Bolu için yararlı olacağını düşündüğüm projelerini hayata geçirmekten mutluluk duyarım.

Sayın Veysel Tiryaki’nin böyle bir açıklama yapmasından dolayı üzüntü duydum ama ben bir Bolulu olarak yine bir Bolulu hemşerimiz Veysel Bey’e seçimlerde başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin. Uzayan kol bizden olsun” dedi.

Editör: Faruk ÇİDEM