HABER MERKEZİ - Ramazan Bayramı tatilinin sona ermesiyle bayramda meydana gelen kazalar raporlandı.  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük bayram tatilinin ilk 8 gününde meydana gelen 4 bin 998 trafik kazasında 66 vatandaşın yaşamını yitirdiğini açıkladı. Kazalarda 8 bin 352 kişi ise yaralandığı bildirildi. Bakan Yerlikaya, tatilin son gününde yola çıkacak vatandaşları hız yapmamaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı. 

 Yerlikaya, sosyal medya hesabından paylaştığı yazıda Bayram tatili boyunca trafik polislerinin ve jandarma ekiplerinin denetimlerine aralıksız devam ettiklerini ve etmeye devam ettiklerini bildirdi. Yerlikaya açıklamasında “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Tekrar uyarıyoruz. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Akgül, mecliste vatandaşların sesi oldu Milletvekili Akgül, mecliste vatandaşların sesi oldu

BOLU’DA 8 GÜNDE 7 KAZA

Bolu’da ise yapılan haberlere göre bayram tatilinin 8 gününde 7 kaza meydana geldi. Kazalarda 13 kişi yaralandı, 2 kişi hayatını kaybetti.