HABER: İlhan DURAK

 Gerede Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Çok Amaçlı Salonunda hareket eğitimleri başladı. Hareket eğitiminin amacı temel motorik özelliklerin pekiştirilerek ve güçlendirilerek bireyin hem gücünün hem bedeninin farkına varması ve hem de özgüveninin artması amaçlanıyor.

BOLU'DA SAMANLIK YANGINI:  İNEKLER DUMANLARIN ARASINDAN KURTARILDI BOLU'DA SAMANLIK YANGINI: İNEKLER DUMANLARIN ARASINDAN KURTARILDI

Gerede Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Sporun birey için çok önemli olduğunu, günlük yaşamını hem sağlık hem sosyo kültürel olarak olumlu etkilediğinin farkındayız. Buna dayanarak sporla tanışma yaşını 2 yaşına kadar düşürdük. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın başlatmış olduğu sportif yetenek taraması 3.sınıfta başlayarak sporda yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirme yapılmakta ve başarılı sporcular yetiştirmeyi hedeflemektedir. İlçe Müdürlüğü olarak ilçemizde spora başlama yaşını düşürerek sportif yetenek taraması testlerinde ilçemizden daha fazla yetenek havuzuna sporcu dahil etmeyi hedeflemekteyiz” ifadelerine yer verildi.