Ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu kişinin öldürüldüğü belirlendi Ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu kişinin öldürüldüğü belirlendi

“İçme suyu ve mobilya kent mega projelerimizdir”
Düzce’nin 50 yıllık geleceğini öngörerek hazırladığı mega projelerden söz eden AK Parti Düzce Belediye Başkan adayı Dr. Faruk Özlü, yaptığı en önemli işlerin başında Düzce’nin çöp sorununu kökten çözen katı atık tesisinin geldiğini ifade etti. Yine içme suyu sorununu kalıcı olarak çözüme kavuşturacak olan projeden bahseden Faruk Özlü, DSİ ile birlikte yürütülen proje kapsamında su kaynağı sayısının 3’e çıkarıldığını, ana isale hattının değiştirildiğini, 130 bin m3\gün kapasiteli yeni arıtma tesisi inşaatının ise devam ettiğini kaydetti. İller Bankası ile yürütülen proje kapsamında ise 50 bin m3’lük iki depo inşa edileceğini ve bin 250 kilometre uzunluğundaki şehir şebekesinin tamamının yenileneceğini vurguladı. Yapacağı en büyük projenin ise ‘Mobilya Kent’ olduğunu kaydeden Özlü, “Düzce’yi ahşap ürünleri ve mobilya sanayinde öne çıkarmak istiyoruz. TEM otobanı kenarında hazineye ait 300 dönüm araziyi satın aldık. Bu arazi üzerinde projelendirme çalışması yapıyoruz. Burada bir mobilya kent kuracağız. Bunu kurduğumuzda 3 bin kişiye doğrudan iş imkanı sağlayacak olan bir ticari merkez oluşturmuş olacağız. Bu şehir mobilya ile öne çıkacak” dedi.

“Bu şehirde ne yaptıysak, en iyisini yaptık”
Düzce’nin, Türkiye’nin en gelişmiş ilk 10 şehri arasında yer alması hedefiyle hazırladığı 100 projeyi hayata geçirmek için seçmenlerden destek isteyen Başkan Özlü, “100 projeyi yazdığım bu kitap önümüzdeki 5 yılda neler yapacağımızın kitabıdır. Bu şehirde ne yaptıysak, en iyisini yaptık. Biz hayal satmıyoruz. Yaptığımız her işi yazıyoruz ve deklare ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda bize hesap sorabilirsiniz. Bu kitap kalıcı. Biz sözümüzün arkasındayız. Sevgili kardeşlerim emin olun, ben verdiğim her sözü yerine getirdim. Bundan sonra da vereceğim her sözü yerine getiririm. Söz benim için namustur. O yüzden sizlerden ricam bu kitabı okuyun. Düzce için ne yaptık, ne yapmak istiyoruz görün” ifadelerini kullandı.

Editör: Berfin MUTLU