HABER MERKEZİ

KİTAPLARI RESME DÖKTÜLER… KİTAPLARI RESME DÖKTÜLER…

Bolu’nun gözde turizm merkezi olan ve Bolu Belediyesi’ne tahsisli Gölcük Tabiat Parkı, dün yapılan yazılı tebligatla Bolu Belediyesi’nin elinden alındı. Kararı meclis toplantısında üyelere okuyan Özcan, sosyal medya hesabından AK Parti, MHP ve CHP’li vekillere seslendi.
Başkan Özcan, kararı geri çevirtememeleri halinde istifa etmelerini istediği vekillere şunları söyledi:
“2040 yılına kadar Bolu Belediyesi’ne ücret karşılığı tahsis edilen Türkiye’nin doğa harikası Gölcük’e, dün akşam itibariyle hiçbir gerekçe gösterilmeksizin el konulmuş ve buradan elde edilen, doğrudan Boluspor’a giden tüm gelirler gasp edilmiştir. Gölcük halka kapatılmış, ranta açılmıştır. Yani özetle dün akşamın mağduru Bolu Halkı, çevre duyarlılığı olanlar ve Boluspor olmuştur.
Bu haksız ve hukuksuz kararı alan bakanı Bolu Halkı adına kınıyorum. Bu karara engel olamayan Bolu Milletvekillerine de Bolu Belediye Başkanı olarak hakkımı helal etmiyorum. Siz Bolu’nun menfaatini korumak için TBMM’ye gönderildiniz ama Abant’tan sonra Gölcük’ün de ranta teslim edilmesine sessiz kaldınız. Yol yakınken bu karardan vazgeçirtin ya da beceremiyorsanız Bolu halkından özür dileyerek istifa edip Sine-i Millete geri dönün.”