Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, sarsıntılardan etkilenen 11 ilde yeniden inşa çalışmaları başladı. Aynı zamanda bölgedeki ihtiyaçların karşılanması için de yardım kampanyaları sürdürülüyor. Bolu Belediyesi de “Bu acıyı en iyi biz biliriz” sloganıyla, depremzedeler için nakdi yardım kampanyası başlattı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kampanya için Bolulu vatandaşlardan destek istedi.

“İLK GÜNLERDEKİ DUYARLILIĞIMIZA GERİ DÖNELİM”

DÜZCE - Otomobille cipin çarpıştığı kazada 2 kişi yaralandı DÜZCE - Otomobille cipin çarpıştığı kazada 2 kişi yaralandı

Nakdi yardım kampanyası için destek çağrısında bulunan Başkan Özcan, “Samandağ ilçemiz, Hatay’ın Samandağ ilçesinde çok zor bir durum var belediye binası dahil zaten %70’i yıkılmış durumda. Burada toplanan nakdi yardımın Samandağ’a aktarılması, depremde kullanılmak üzere konusunda özel bir meclis kararını da aldık arkadaşlarımızla birlikte. Lütfen o ilk günlerdeki duyarlılığımıza geri dönelim, maddi destek kampanyamızı destekleyelim.  Daha açık söyleyeyim, Mübarek Ramazan ayı başlıyor. Fitrelerimizi, zekatlarımızı şimdiden bu hesaba yatıralım. Bir kuruşunuz heba olmayacak. Bunun sözünü ben Bolu Belediye Başkanı olarak, sizlere hiç yalan söylememiş belediye başkanı olarak, açık olarak taahhüt ediyorum” dedi.

 “YAŞAMIŞ İNSANLAR OLARAK DAHA DUYARLI DAVRANALIM”

Depremi daha önce yaşamış bir il olarak daha duyarlı olmamız gerektiğini belirten Başkan Özcan, “Biz Bolu olarak deprem geçirmiş, bu acıları daha önce yaşamış insanlar olarak daha duyarlı davranalım. Bu tavrım tabii bu çağrım sadece Bolulu vatandaşlara değil, ben birazdan tekrar twitter hesabım üzerinden tüm Türkiye’deki vatandaşlarımıza Bolu belediyesinin bu nakdi kampanyasına katkıda bulunmaları için tekrar çağrıda bulunacağım ama üzülerek ifade ediyorum o ilk günlerdeki duyarlılık azalmış görünüyor. Bu duyarlılığımızı azaltmayalım. Oradaki vatandaşlarımız bizim kardeşlerimiz, onlara biz sizi unuttuk duygusunu yaşatmayalım. Onu özellikle istirham ediyorum. Bu yardım çağrılarını da o yüzden sürekli olarak dillendiriyorum” ifadelerini kullandı.