HABER: Mümin Sefa GÜNAY 

Bolu Belediye Meclisi Nisan ayı ilk oturumu AK Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP’li üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşması yapan Başkan Tanju Özcan, daha önceki meclis toplantısında kendisine fiili ve sözlü saldırıda bulunan AK Partili meclis üyesi Hacer Çınar’dan özür dilemesini istedi.

PARK HALİNDEKİ ARAÇ YANDI PARK HALİNDEKİ ARAÇ YANDI

ZABITAYA TALİMAT VERDİ

Başkan Özcan, kendisine saldıran Çınar’ı özür dilemek için 2 kez kürsüye davet etti. İlk davetine cevap alamayan Özcan ikinci davetinin ardından zabıta ekiplerine Çınar’ı çıkarmaları talimatını verdi.

Özcan, “Ayrıca Atatürk posterini de kırmışsınız. Kamu malına zarar vermekten dolayı hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım ve sizden tazmin edeceğiz. Hacer hanım özür dilememek konusunda ısrar ediyorsa kendisini dışarı davet ediyorum. Çıkmıyorsa görevli arkadaşlar tarafından dışarı çıkarılması talimatını veriyorum. Yönetmeliğin bana verdiği yetkiye istinaden. Ben yönetmeliğin bana verdiği yetkiyi kullanıyorum. Bu yönetmelik 2014 yılında çıkmış. Ben kararı verdim ve kararımdan da geri dönmeyeceğim” dedi.

Özcan’ın kararlı duruşu sonrasında Hacer Çınar, belediye meclis salonundan ayrıldı.