Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’daki 4 bin mültecinin yarısının Gerede’de olduğunu belirterek, “Geredeli hemşerilerime sesleniyorum. Paranızı mültecilere peşkeş çeken bu adama oy vermeyin” dedi.

HABER: FARUK ÇİDEM – SİNEM ALTUNAY

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sığınmacılarla ilgili yaptığı basın toplantısında kentteki 4 bin sığınmacının yarısının Gerede’de olduğunu söyledi. Gerede Belediye Başkanı’nın koltukta oturabilmek için ilçedeki 10 kişiden 1’ini mülteci yaptığını belirten Özcan, Geredelilere “oy vermeyin” diyerek seslendi.

Rize'de şarampole yuvarlanan otomobilin sürücüsü öldü Rize'de şarampole yuvarlanan otomobilin sürücüsü öldü

“ZİHNİYETLERİ BU”

Gerede’ye bu 2 bin kişinin neden gittiğini de araştırdım. Biz su fiyatlarını 10 kat artırdığımız, nikah ücretlerini 100 bin liraya çıkardığımızda gittiler. Çünkü Gerede’deki zihniyet farklı. Gerede belediye başkanı farklı bir zihniyetin ürünü. Adam koltukta dönem daha oturabilmek için Gerede’deki her 10 kişiden 1’ini mülteci yaptı. Geredelinin parasını, çocukların parkları için gereken parayı, yol yapmak için harcayacağı parayı mültecilere peşkeş çekiyor. Zihniyetleri bu. Ben bu mücadeleyi yaparken Erdoğan’dan gün aşırı fırça yiyordum. Sayın Bahçeli ağır ifadelerle yüklendi. Kılıçdaroğlu uyarı cezası verdi. Şimdi bunlar yarım ağızla sığınmacıları göndereceğiz diyorlar ya o zaman bunların milletvekilleri, il başkanları neredeydi. Burada bana faşist, ırkçı diyorlardı.

“BU ADAMA OY VERMEYİN

İnşallah başkan kalamaz. Geredeli hemşerilerime sesleniyorum. Sizin belediye başkanınız sizin paralarınızı 2 bin sığınmacıya peşkeş çekiyor. Bu adama oy vermeyin. Nereye verirseniz verin. Niye çocuklarınızın iaşesini başkalarına veren adamı belediye başkanı seçiyorsunuz. Bunların zihniyeti aynı ve değişmez. Mülteci beslemeyi çok seviyorlar. Gidin evinize alın dediğimde kıllarını kıpırdatmıyorlar.

Editör: Berfin MUTLU