Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde en çok etkilenen illerden birisi olan Hatay’a gitti.

Hatay’da Gerede Belediye ve gönüllüler tarafından yapımı devam eden geçici konutları da ziyaret eden Başkan Allar, Sağlık ve İçişleri Bakanları ile bir araya gelerek yaptığı çalışmalar hakkında brifing verdi.

SEBEN’DE DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLERİN ANISINA 1000 ADET FİDAN DAĞITILDI SEBEN’DE DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLERİN ANISINA 1000 ADET FİDAN DAĞITILDI

Başkan Allar yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak amacıyla AK Parti Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü ile birlikte bölgeyi ziyaret ettik. Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki geçici deprem konutu yapımı çalışmalarımızı yerinde inceledik, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bölgede devletimizin tüm imkânları mevcut. Sayın Bakanlarımız gece gündüz çalışıyorlar. Sağlık ve İçişleri Bakanlarımızla bir araya geldik, yapılan çalışmalar hakkında bizleri de bilgilendirdiler. Bizde yaptığımız çalışmalar hakkında kendilerine brifing verdik. Rabbim bölgede bulunan tüm ekiplerimize güç kuvvet versin. Bu zor günleri milletçe birlikte aşacağız. Rabbim ülkemizi her türlü afetlerden korusun, birlik beraberliğimizi daim eylesin.”