Başkan Alemdar mesajında şu ifadelere yer verdi; “Milli irade ve ulusal bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyetimizin en önemli kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının103. Yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

23 Nisan 1920 tarihi, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Hiç kuşku yok ki, bir ülkenin en önemli serveti, bağımsızlığının en önemli dayanağı milli egemenlik olgusudur. Ulusal bağımsızlık mücadelemizin en zor günlerinde dahi, milletimizin yanındaki en büyük güç, kapıları her zaman açık kalan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz olmuştur.

Ayrıca bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan aydınlık yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmiştir. Çocuklarımıza Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yaşatacakları daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmanın, onları geleceğe hazırlamanın yolu herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesiyle mümkün olacaktır. Çocuklar insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. 

AŞÇILIK MESLEK YÜKSEKOKULU KAMPÜS AÇILIŞI İPTAL EDİLDİ AŞÇILIK MESLEK YÜKSEKOKULU KAMPÜS AÇILIŞI İPTAL EDİLDİ

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin sahibi çocuklarımızın, halkımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve TBMM’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusal egemenliğimizin bütün kahramanlarını saygı ve minnetle yâd ediyorum.”