Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, hafta sonu gerçekleşecek olan Sakaryaspor kongresiyle ilgili önemli detayların atlanmaması gerektiğini ifade ederek, kulübe belediye bütçesinden ödeme yapamayacaklarını hatırlattı.

Sakaryaspor'da çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Olağan Genel Kurulu 22 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Resmi olarak adaylığını açıklayan tek isim gayrimenkul sektöründen Gökhan İn iken, bazı çevrelerin liste hazırlığında olduğunu konuşuluyor.

Bolu’da, 1 dönüm alan kül oldu Bolu’da, 1 dönüm alan kül oldu

Öte yandan kulislerde, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın son anda sürece müdahil olacağı iddiaları konuşulmaya başlandı.

Sakaryaspor'daki kongre süreci ile ilgili daha önce söylediklerinde bir değişiklik olmadığını ifade eden Başkan Alemdar, "Ben sürece müdahil olmayacağımı en baştan açıklamıştım. Bu süreç Sakaryaspor kongresinde oy kullanacak, Sakaryaspor delegelerinin vereceği bir karardır. Biz de seçilen yönetim kim olursa ellerini sıkar tebrik ederiz. Yani en başta ne dediysem o noktadayım" dedi.

Başkan Alemdar, bazı konuların konuşulurken önemli detayların atlanmaması gerektiğini ifade ederek, "Bakın; Belediyelerin profesyonel spor kulüplerine yasal olarak bir kaynak ayırmaları mümkün değil. Yani ben Belediye kasasından Sakaryaspor’a bir ödeme yapamam. Bunu yasal olarak yapamam" diye konuştu.

Sakaryaspor'un Bodrum FK'ya elendiği play-off finali öncesi kaynak arayışı hakkında da bilgi veren Yusuf Alemdar, "O zaman ben şehrimizdeki sivil toplum kuruluşları, iş adamlarımız hep birlikte takıma moral olsun, futbolcularımızı motive edelim diye öncülük ettik" ifadelerini kullandı.

Muhabir: SİNEM ALTUNAY