Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın öncülüğünde kurulan arama kurtarma derneklerinin afet durumunda kullanacakları ekipman alımı için; Bolu Valiliği’nin başlattığı kampanyada hayırseverlerin desteğiyle toplanan 600 bin TL bağışla 5 derneğe ekipman alımı ve iş birliği protokolü imzalandı.

AK Parti'den istifa eden Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi'ne katıldı AK Parti'den istifa eden Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi'ne katıldı

İmzalanan protokolle BAKE’ye arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere çeşitli ekipmanlar kazandırıldı.

TURAN TEŞEKKÜR ETTİ

BAKE Başkanı Burhan Turan, Bolu Valisi Erkan Kılıç’a yapılan ekipman desteğinden dolayı teşekkür etti. Turan, “BAKE kurulurken Sayın Valimiz Erkan Kılıç çok büyük destek verdi. Biz BAKE’yi kurmayı BOLOFF olarak Hatay’a gittiğimizde, o yıkımı gördüğümüzde karar vermiştik. Valiliğimizin yardımıyla hızlı bir şekilde BAKE’yi hayata geçirme fırsatımız oldu. Bugün de valiliğimizin sağladığı ekipman desteği için protokol imzaladık. Afetlere hazır bir Bolu için BAKE olarak biz her zaman üzerimize düşeni yapacağız. Bu desteğin sağlanmasında başta Sayın Valimiz Erkan Kılıç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

HABER: Havva AKÇA