İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Adıyaman Üniversitesi’ndeki Koordinasyon toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Füzeler yok edildi! Karadeniz kıyısında şimşekler çarpıştı Füzeler yok edildi! Karadeniz kıyısında şimşekler çarpıştı

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: Tüm olumsuzluklara rağmen en ücra köşelere ulaşmaya çalıştık. Dünyada hiçbir ülke 5 yıkıcı depremin altından kalkabilecek kabiliyette değildir. Dirençli bir şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Afetin oluşturduğu hasarı gidermek için çaba göstermekteyiz.

Hiçbir güvenlik problemi yaşanmamış, devletimiz bir asayiş olayının gerçekleşmemesi büyük bir gayreti ortaya koymuştur. 48 binin üzerinde AFAD'ın burada dağıttığı çadır var. Vatandaşımıza her noktada ulaşmaya çalışıyoruz. Evi hasarsız olan vatandaşlarımız da çok doğal olarak talepleri oluyor. Biz bunları da karşılamaya çalışıyoruz.

Biz bugüne kadar, işimizi tamamlamadan çıkmadık. Elbette ki hüzünlüyüz, şehirlerimiz yıkıldı. İnsanlarımızı kaybettik. Burada yapmamız gereken hep birlikte umudumuzu güçlü bir şekilde ayakta tutmak zorundayız.

Büyük bir deprem yaşadık. Bunun elbette ki sonuçları olacaktır. Ülkenin bütün kapasitesiyle buradayız. İnsanlarımız kendi evlerine giresiye kadar, izler silinesiye kadar buradan çıkmayacağımızı bir kez daha söylemek istiyorum. Milletimiz bu sorumluluğu bize verdi. İnşallah milletimize de mahçup olmadan bütün yapılanmaları tamamlayacağımıza inanıyoruz.

BAKAN KURUM'DAN AÇIKLAMALAR

Bakan Kurum'un açıklamalarından satır başları: İlk andan itibaren bakanlarımız milletimizle el ele vererek Adıyaman'ı afetten kurtarabilecek çalışmaları yaptı. Biz de tüm ekibimizle birlikte hasar tespit çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Söz verdiğimiz gibi bir yıl içinde evleri inşa edeceğiz.