CHP heyeti ile ekonomi üzerine yaptığı 4 saatlik görüşme hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Şimşek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm" ifadelerini kullandı.

"FATURAYI VATANDAŞA ÇIKARMAKTA ISRARLILAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görüşmesinin ardından, Erdoğan’ın önerisiyle Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP’nin gölge kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan sorumlu olan Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Nesli Tükenmek Üzere Olan Kuş Bolu'da Yaralı Halde Bulundu Nesli Tükenmek Üzere Olan Kuş Bolu'da Yaralı Halde Bulundu

Görüşme sonrası Yalçın Karatepe, "Bakan Mehmet Şimşek'e, asgari ücrete ve emekliye zam talebimizi ilettik ama görüşme sonunda bir değişim iradesi göremedik. Faturayı vatandaşa çıkarmakta ısrarlılar" şeklinde açıklama yaptı.

"TRİBÜN KAYGISIYLA VERİŞMİŞ MESAJLAR"

Görüşmeye ilişkin 1 gün sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Şimşek, şunları kaydetti:

"Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık.

Kaynak: HABER MERKEZİ