HABER: Elif Erdoğan

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile Bolu Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki iş birliği çalışmaları kapsamında kurulan ve Gençlik Merkezimizdeki yeni ofisinde hizmet vermeye başlayan Bolu İş Kulübü, iş arama sürecindeki gençlere destek olmak amacıyla, kariyer planlama eğitimleri düzenliyor.

Gerede’de fark yaratacak eğitim Gerede’de fark yaratacak eğitim

Bolu İŞKUR tarafından desteklenen eğitimler kapsamında; iş arama becerilerinin geliştirilmesi, istihdam edilebilirlik becerileri, ilgi, yetenek ve hobiler, beden dili ve imaj yönetimi, uygulamalı özgeçmiş hazırlama ve uygulamalı mülakat teknikleri simülasyonu gibi başlıklar yer alıyor. Öğrenciler ve mezunlar, öz geçmişlerini nasıl hazırlayacaklarını ve mülakatlarda nasıl başarılı olacaklarını öğrenme fırsatı yakalıyor.

“Nasıl iş aramalıyım?”,“İş başvurum neden reddedildi?” ve “Tecrübem olmadan da iş bulabilir miyim?” gibi sorulara yanıt veriliyor. Eğitimler kapsamında, işe girmiş katılımcılar ve insan kaynakları uzmanları tecrübelerini paylaşıyor.

Lisans ve ön lisans öğrencilerine yönelik hazırlanan eğitim programları, 6-15 kişilik gruplara veriliyor. Tamamen ücretsiz olarak verilen eğitimler, 2 ila 5 gün arasında sürüyor. Eğitimlere katılmak için, Üniversitemiz Gölköy Kampüsü’ndeki Gençlik Merkezi’nin birinci katında bulunan Bolu İş Kulübü’ne başvurarak, İş ve Meslek Danışmanlarından bilgi alınabilir. Öğrenciler, ders programları ve boş zamanlarına uygun tarih ve saatlerde eğitim alabilmek için randevu takvimi oluşturabilir. Eğitim programlarından öğrencilerin yanı sıra mezun gençler de yararlanabiliyor.