Manevi danışmanlık, derslikler, söyleşi alanı, ders çalışma ve sunum alanları ile dini yayın satış alanının yer almaktadır.  Açılışa Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Genel Sekreter İhsan Ağcan, Bolu Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Gökkır, 20’nci dönem Milletvekili Mustafa Yünlüoğlu, hayırsever iş insanları, akademik ve idari personel, müftülük yönetici ve personeli ile öğrenciler katıldı.

Müftü Demirtaş: “Gençlere dinimizin güzelliğini anlatmalıyız.”

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla açılan merkezin açılışında konuşan Bolu İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, hedef kitlelerinin gençler olduğunu vurgulayarak, “Gençler camiye gelmiyorsa gençlerin bulunduğu yerlere bizim gitmemiz lazım.” dedi.  Diyanet Gençlik Merkezi ve müftülük çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Sedide Akbulut: “Derdini diri tutanlar, genç kalmaya hak kazanırlar.”

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut ise, bir derdi, ideali, tasası olan her yaştaki insan, gençliğini koruyor demektir. Derdini diri tutanlar genç kalmaya hak kazanırlar. Necip Fazıl Kısakürek’in söylediği gibi, ‘Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik/Zaman bendedir ve mekân bana emanettir.’ şuurunda bir gençlik, kim var dendiğinde sağına soluna bakmadan ‘Ben varım’ diyen bir gençlik. Aslında biz gençlikten bunu bekliyoruz.” diye konuştu.

Sedide Akbulut, Diyanet Gençlik Merkezi’nin hayırlı olmasını temenni ederek, merkezin kurulmasında başta Bolu Valisi Erkan Kılıç, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Müftü Hüseyin Demirtaş ve Dekan Prof. Dr. Bilal Gökkır olmak üzere emeği geçenlere şükranlarını sundu.

Vali Kılıç: “Burada bir külliye havası var.”

Bolu Valisi Erkan Kılıç ise, bu mekanın Türkiye’ye örnek olmasını temenni ederek, Gençler bu merkezlerden yararlanacaklar. Milli, manevi değerlere bağlı gençliğin, köklerine bağlı gençliğin yetişmesi anlamında bu merkez çok önemli bir hizmet verecek. Burada bir külliye havası da var. Birçok etkinliğin gerçekleştirileceği, çok yoğun bir merkez olacağını düşünüyorum. Çok güzel bir mekân olmuş, inşallah bu merkezden hep beraber yararlanacağız.” diye konuştu.

Müslüm Gürses'in hiç duyulmamış şarkıları gün yüzüne çıktı Müslüm Gürses'in hiç duyulmamış şarkıları gün yüzüne çıktı

Programın sonunda Bolu Valisi Erkan Kılıç, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı hayırsever iş insanları Mustafa Ericek ve Emre Yıldırım’a hediye takdim edildi. Program, Diyanet Gençlik Merkezi’nin gezilmesinin ardından sona erdi. Haber Merkezi

Editör: Berfin MUTLU