Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ilanı için güncel başvuru kılavuzu yayımladı. 2022 KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olan alımlar için başvurular dün itibariyle başladı. Bazı kadrolar için yalnızca erkek adaylar başvuru yapabilecekken bazı kadrolar için ise kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecek. Adayların başvuru yapabilmesi için Kamu Personeli Seçme Sınavından kendi puan türlerinden en az 55 puan almış olmaları şartı aranıyor.

 Aranan Nitelikler Neler?

1 destek personeli: İletişim koordinatörlüğünde istihdam edilmek üzere Radyo ve Televizyon Programcılığı bölüm eğitimini tamamlamış erkek personel alımı yapılacaktır. 2 yıl deneyim şartı istenmektedir.

1 destek personeli: Sosyal tesiste çalıştırılmak üzere meslek lisesi Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı ve Dallarından veya Yiyecek İçecek Hizmetleri bölüm mezunu erkek adaylardan alım yapılacaktır.

TARIMSAL DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLADI TARIMSAL DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLADI

1 Şoför Alımı: Lise mezunu; D veya G sınıfı ehliyeti olanlar başvuru yapabilir. Aynı zamanda SRC 4, Meslekli Yeterlilik Belgesi ve İş Makinesi Operatörlük belgesi istenmektedir. Yalnızca erkek memur alımı yapılacaktır.

1 Çözümleyici, Sistem Programcısı Alımı: Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olanlar başvuru yapacaklardır. Yabancı Dil sınavından D puanı almış olmak ve 2 güncel programlama dillerini biliyor olmak gerekir.

1 Programcı: Önceki unvanla aynı olmak üzere bölüm şartını karşılıyor olması gerekmektedir. MEB onaylı belge veya sertifika kabul edilmek üzere PHP, Java, .NET dillerinden en az 2 tanesini biliyor olmak. Yabancı Dil Seviye Tespit sınavı şartı bu kadro için de aranmaktadır.

Başvuru tarihleri;

İlana başvurular 13.03 - 27.03.2023 tarihleri arasında alınacak. Başvurular Üniversite Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacak. Başvuru evraklarının eksiksiz ve doğru şekilde teslim edilmesi gerekiyor. Eksik ve yanlış bilgi veren adaylar memur atama haklarını kayıp edecekler..