Üniversite, son dönemde Diş Hekimliği Fakültesinin ünit sayısını 239’a çıkararak ve alanında uzman doktor sayısını artırarak hizmet kapasitesini önemli ölçüde artırdı. Bu sayede, bölge halkına daha da kapsamlı ve kaliteli diş hekimliği hizmeti sunulmaya başlandı.

Çene Cerrahisi Alanında da Güçlü Hizmet

BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi, çene cerrahisi alanında da önemli başarılara imza atıyor. Lokal anestezi ve genel anestezi altında yapılabilen gömülü diş çekimi, kist operasyonları, tümör cerrahisi, ortognatik cerrahisi, çenenin öne-arkaya-yukarı-aşağı alınması, çene eklemi cerrahisi, dislokasyon cerrahisi, ankiloz eklem protezi, çene kırığı ve implant gibi cerrahi işlemleri başarıyla gerçekleştiriliyor. Diş Hekimliği Fakültesinde çene cerrahisi alanında hizmet ve eğitim veren Prof. Dr. Serkan Polat, son 1,5 yılda çene cerrahisi alanında 100’den fazla hastaya genel anestezi yöntemiyle hizmet verildiğini aktardı. Polat, Diş Hekimliği Fakültesinde bulunan imkanların geniş olması sebebiyle çevre illerden de yoğun talep olduğunu belirtti.

Modern Teçhizat ve Nitelikli Doktorlar

BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi, modern teçhizatları ve nitelikli doktorlarıyla Türkiye’deki sayılı fakültelerden biri olma özelliğini taşıyor. Fakültenin gelişmesine katkı sunan Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Dekan Prof. Dr. Ali Keleş’e de teşekkür eden Polat, BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesinin bölge halkına en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğini vurguladı.

Süper Lig'de küme düşen ilk takım belli oldu Süper Lig'de küme düşen ilk takım belli oldu

Sosyal Sorumluluk Projelerine katkı sunuyor

BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında da önemli çalışmalara imza atıyor. “Kampüsten Hayata” adlı programda çene cerrahisi alanıyla ilgili bilgi veren Prof. Dr. Serkan Polat, bu tür projelerle halkın diş hekimliği ve ağız-diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi.

BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi Hakkında

2010 yılında kurulan BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesinde 8 anabilim dalı, 1 entegre kliniği, 239 diş üniti bulunmaktadır. Ayrıca Fakültede 609 öğrenci eğitim görmektedir.

Editör: Berfin MUTLU