Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü birinci sınıf öğrencimiz Hatice Turgut’un önerisi, Dr. Öğr. Üyesi Özlem Okyay ve Dr. Öğr. Üyesi Türker Sezer’in rehberliğinde ve Çocukça Yaşam ve Empati Topluluğu’nun desteği ile harekete geçen öğrencilerimiz, oyuncak firmalarıyla görüşüyor ve sosyal medya hesaplarında başlattıkları kampanyayla, depremden etkilenen çocuklarımız için oyuncak ve kitap topluyor.

Emekliler Sendikası, Bolu Temsilcisi Lütfiye Özkan, Emekli maaşlarının yetersizliğinden ve günümüz şartlarına uymadığını Emekliler Sendikası, Bolu Temsilcisi Lütfiye Özkan, Emekli maaşlarının yetersizliğinden ve günümüz şartlarına uymadığını

İyilik Hareketimiz Büyüyor

İyilik hareketi, Dr. Öğr. Üyesi Filiz Yıldız rehberliğinde oyuncak kampanyasına destek veren BAMER ile Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi Bölümü öğrencilerinin katkısıyla daha da büyüyor. Akademisyenlerimizin belirlediği oyuncak figürlerini el emeği göz nuruyla birleştiren öğrencilerimiz, depremden etkilenen çocuklarımıza, kendilerini yeniden güvende hissedecekleri uyku arkadaşları dikiyor.

Oyuncak Kampanyası Büyük İlgi Görüyor

Sosyal medya hesaplarında büyük ilgi gören kampanya ile Eğitim Fakültesi’ndeki Montessori laboratuvarında toplanmaya başlanan oyuncak ve kitapların, Gölköy Kampüsü’ndeki öğrenci yurtlarına yerleşmeye başlayan depremzedelerin çocuklarına verilmesi ve deprem bölgesindeki çocuklarımıza ulaştırılması hedefleniyor.

Bolulu vatandaşlar başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden kampanyaya destek veriliyor. Oyuncak kampanyasına; top, lego, oyun hamuru, oyuncak, tamir ve evcilik setleri, araba, bebek, kutu ve kart oyunları, boya, kağıt, silgi, resim defteri ve boyama kitabı gönderilebiliyor. İkinci el oyuncakların temiz ve kullanılır olması gerekiyor.

İyilik hareketi kapsamında, deprem bölgesinde olan öğrencilerimizin, depremden etkilenen çocuklarımıza psikososyal destek verebilmesi için de çalışmalar yürütülüyor.