GENÇLİK MERKEZİ İNŞA EDİLECEK GENÇLİK MERKEZİ İNŞA EDİLECEK

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ), Kahramanmaraş depremleri sonrasında ikametgah adresi ya da nüfusa kayıtlı olduğu il deprem bölgesinde olan şu anda eğitim alan ve mezun olan öğrencilerini tek tek aramıştı. Edindiği bilgiler doğrultusunda üniversite, 15 Şubat tarihinde resmi internet sitesinde, depremlerden etkilenen öğrencilere yönelik bilgileri yayınladı.

10 ÖĞRENCİNİN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

2 bin 610 Türk, 10 uluslararası öğrenci olmak üzere toplamda 2 bin 710 öğrenci deprem felaketlerinden etkilendi. 2 bin 82 Türk, 4’ü yabancı öğrenci; toplamda 2 bin 86 öğrenciye ulaşan üniversite, 2 bin 72 öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğunu, 10 öğrencinin ise tedavilerinin devam ettiğini bildirdi.

7’Sİ MEZUN 10 ÖĞRENCİMİZ HAYATINI KAYBETTİ

 Yayınlanan verilere göre, en az bir akrabası hala enkaz altında olan 20 öğrenci bulunurken, 28 öğrenci en az 1 yakınını yaşanan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerde kaybetti. 184 öğrencinin yardıma ihtiyacı olduğu açıklanırken, 3’ü şu anda eğitim alan, 7’si ise üniversitemiz mezunu 10 öğrenci hayatını kaybetti.

528’i Türk, 6’sı uluslararası olmak üzere 534 öğrenciye ise üniversite hala ulaşamadığı bildirirken, yayınlanan deprem bilgi notunda üniversite “Kahramanmaraş merkezli yaşanan büyük deprem felaketinden etkilenen öğrencilerimize yönelik bilgilerimizdir

Bu vesileyle yaşamlarını yitiren öğrencilerimize, mezunlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verdi.