Sinan Ateş cinayeti davası ve Cumhur ittifakındaki gelişmelerle ilgili haberlerle gündeme gelen MHP'nin Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Feti Yıldız, medyaya tepki göstererek, bazı gazetecileri isim isim hedef aldı. Açıklamalaarda adı geçen gazetecilerden Bahar Feyza Youtube kanalından yanıt verdi. Feyzan,"Bu saatten sonra o ismini yazdıkları gazetecilerin ben dahil başımıza bir şey gelirse, sorumlusu MHP ve Semih Yalçındır. Hedef gösterdikleri bir sürü insan dayak yemedi mi bu ülkede. Onu da düşünmek lazım..." dedi.

NE OLMUŞTU?

Bolu’da, 1 dönüm alan kül oldu Bolu’da, 1 dönüm alan kül oldu

MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Feti Yıldız, yaptıkları açıklamalarda bazı gazetecileri hedef gösterdiler. Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, "Halk TV, TV 100 ve Sözcü TV gibi solcu gazetecilere ekranı pazarlayan medya kuruluşları; Barış Yarkadaş, Bahar Feyzan, Ali Kemal Erdem, Osman Sert gibi MHP muarızı tipleri ekrana çıkararak partimize saldırmalarını sağlamaktadır. Şuuraltında MHP düşmanlığı şifrelenmiş olan gazeteci Abdülkadir Selvi de meşrebi ve tıyneti icabı, MHP muarızı koroya zaman zaman gönüllü olarak katılmaktadır. Medyada fitne ve bozgunculuğun nevi şahsına münhasır bir versiyonunu temsil eden Selvi, patlamaya hazır bir canlı bomba gibi taraflar arasında gidip gelmektedir. Selvi; vicdanı değil, ahlakı kanayanlarla birliktedir" dedi.

Feti Yıldız ise "Halk Tv’de 'Kırmızı Çizgi' adıyla yayınlanan programda, hangi mihraklara hizmet ettiğini, kimlerle irtibatlı ve iltisaklı olduğunu bildiğimiz Gözde Şeker ve İbrahim Kahveci isimli kişiler 'oyunuzda kan var' sözleriyle başlayan bir dizi lakırdıyla Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli‘ye hayasızca saldırmışlar, hakaretler etmişler, iftiralarını peş peşe sıralamışlardır. Bu hakaret ve iftiralara hiçbir kişi ve kurum ifade özgürlüğü diyemez. Bu müfterilerle kanun önünde hesaplaşacağız" açıklamasında bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ