HABER: FARUK ÇİDEM

TATİL İÇİN GELDİĞİ ŞEHİRDE MÜSLÜMAN OLDU TATİL İÇİN GELDİĞİ ŞEHİRDE MÜSLÜMAN OLDU

Olay, 3 gün önce akşam saatlerinde Beşkavaklar Mahallesi 4510 Sokak Cebeci Apartmanı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 kadın daha önceden keşif yaptıkları bir apartmanın kapı şifresini tespit etti. Kapı şifresini öğrenen ve apartmanda kimsenin tanımadığı 2 kadın, daha sonra apartmanın içerisine gelerek katları tek tek gezdi. Katları gezen kadınlar dışarıda gördükleri ayakkabıları gözlerine kestirdi. Yapılan keşfin ardından apartmandan çıkan kadınlar, yaklaşık 1 saat sonra tekrar apartmana geldi. Apartmana akşam saatlerinde rahatlıkla giren 2 kadın, daha önceden gözlerine kestirdikleri ayakkabıları yanlarında getirdikleri çantalara koyarak hiçbir şey olamamış gibi apartmandan tekrar uzaklaştı. Kadınların o rahatlıkları apartmanın güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Apartman sakinleri güvenlik kamerası görüntüleriyle Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerine suç duyurusunda bulundu. Polis ekipleri olayla ilgili hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Ekipler yaptıkları çalışma sonrasında ayakkabıları çalan 2 kişinin kimlik bilgilerini tespit ederek operasyon düzenledi. Operasyonda yakalanarak gözaltına alınan şüpheliler ifadeleri alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.