Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Turan Durak, karın ağrısı şikayetiyle gelen apandisit tanısı alan hastasına, normalde üç kesi ile yapılan kapalı apandisit ameliyatını, tek girişle yaparak Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesinde başarılı operasyona imza attı.

Op. Dr. Ahmet Turan Durak, İzzet Baysal Devlet Hastanesinde kasık fıtığı, karın duvarı fıtığı, kesi yeri fıtığı, mide fıtığı ameliyatlarını Laparoskopik yöntemle (kapalı yöntemle, milimetrik kesilerden, izsiz) yaptığını ve bu yöntemin hastanın ameliyat sonrası ağrısını, yara enfeksiyonu riskini, hastanede kalış süresini azaltarak hastanın konforunu belirgin şekilde arttırdığını belirterek “Yaptığımız bu uygulamanın kozmetik olarak hem daha tatmin edici bir görüntü hem de daha az ağrıya sebep olması nedeniyle apandisit, safra kesesi ve fıtık ameliyatlarını uygun hastalarda tek giriş yerinden yapmayı amaç edindik.” dedi.

El Nino göz hastalıklarında artışa neden oluyor El Nino göz hastalıklarında artışa neden oluyor

Hastanemizi şehir dışından karmaşık karın duvarı fıtığı hastalarını kabul eden bir fıtık cerrahisi merkezi haline getirmek yolunda ilerlediklerini ifade eden Durak; “Fıtık cerrahisi alanında güncel gelişmeleri takip ederek hasta konforunu arttırmaya yönelik yenilikleri uygulayan İzzet Baysal Devlet Hastanemizde, en büyük yardımcım olan ameliyathane hemşireleri ve personeline, anestezi ekibine ve hastane yönetimine teşekkür ederim.” dedi.

Editör: Mehmet Ali Atalay